Květiny, byliny, oříšky, koření, med, sýry, vajíčka nebo třeba rybízové víno… S jarem přicházejí opět farmářské trhy. Šestou sezonu si ve čtrnáctidenních sobotních intervalech budete moci opět nakoupit oblíbené potraviny u svých farmářů na trzích u obchodního centra Futurum. 

close Ředitel obchodního centra Futurum Tomáš Jelínek. info Zdroj: Archiv Deníku zoom_in

Co se letos chystá nového? Zkomplikovalo zavedení pokladen EET prodej na těchto trzích? Nejen o tom jsme si povídali s ředitelem obchodního centra Futurum Tomášem Jelínkem (na snímku vpravo).

Vzpomeňte na začátky pořádání farmářských trhů, kdy se na parkovišti u obchodního centra začaly prodávat jablka, rajčata či med od regionálních farmářů…

Začátky byly těžké. Ostatně jako každý druhý projekt, který bojuje o místo na trhu. Po naší první sezoně se trhy zpopularizovaly. Lidé o ně začali mít velký zájem. A tak tento prodej zkoušela pochopitelně konkurence podporovala je města, obce, nezisková i jiná obchodní centra. Slušná návštěvnost byla na trzích v Porubě, pokusy byly v Opavě a v Hlučíně. Naše trhy se ale staly nejpopulárnější, mají nejvyšší návštěvnost široko daleko, průměrně se pohybuje okolo 2200 až 2500 zákazníků za sobotní dopoledne. Jedná se o měřitelný faktor, na obchodním centru máme čítače, které počet lidí, kteří projdou pasáží, zaznamenávají. Nárůst je v tuto určitou dobu evidentní.

Za léta pořádání jste vychytali „dětské nemoci". Jednou z nich byla zřejmě i otevírací doba…

Začínali jsme v sobotu v sedm hodin a končili v jedenáct, pak se čas trhů posunul a ustálil na prodejní dobu od 8 do 12 hodin. To abychom vyšli vstříc těm, kteří nechtějí v sobotu brzo ráno vstávat. Měnilo se složení farmářů, zkoušeli jsme nové produkty. Někteří skončili, přišli jiní. Trh se přirozeně vytřídil.

Co musí prodejce, který chce na farmářských trzích prodávat, splňovat? Jak je to s kontrolami?

Unikátní kontrola je kontrola zákazníka. Ten když není spokojený, může svůj názor poslat e-mailem, ten se pak objeví na webových stránkách farmářských trhů (www.farmarsketrhyfuturum.cz) a my se jím musíme zabývat. Právě na těchto stránkách se lidé mohou dočíst názory, spokojenost či nespokojenost ostatních. Co se týká kontrol, trhy navštěvuje jednak živnostenský úřad a jednak podléhají hygienickým pravidlům. Naši dodavatelé a prodejci musejí splňovat všechny zákonem stanovené předpisy, mít všechna povolení a certifikace. Zavazují se tím také ve smlouvě. Náležitostmi míním dodací listy od prvovýrobců, živnostenské listy, povolení hygieny. To vše kontroluje organizace, která nám s trhy provozně pomáhá. A kontrolní orgán například zmíněná hygiena sem chodí poměrně často. Snažíme se, aby prodejci byli farmáři, tedy prvovýrobci. Anebo prodejci, kteří od prvovýrobců nakupují, protože někteří prvovýrobci prostě nechtějí dělat prodej. Nesmí to v žádném případě být zboží, které je nakoupeno v řetězcích od velkovýrobců a jen přeprodáváno. Nemůžeme ale garantovat a ručit za prodejce stoprocentně. Nemáme sílu kontrolního orgánu, nevíme, jaká je norma na vejce, na maso a podobně.

Loni jste se rozhodli i pro prodej příhraničních produktů…

Máme dodavatele z Polska prodává chleba, škvarky, pomazánky. Lidé ho přivítali a vůbec jim nevadí polské pečivo, polský chleba. Stejně tak chceme dostat na trhy například francouzské sýry a podobně.

Jak reagují ostatní obchodníci v obchodním centru? Vítají sobotní farmářské trhy, protože k nim díky trhům proudí více zákazníků?

Trhy znamenají zvýšenou návštěvnost obchodního centra. Jistě se to netýká všeho druhu prodeje, řekněme například módních butiků, ale lidé přece jen centrem projdou, většinou si chtějí dokoupit ostatní produkty, které na farmářských trzích nepořídí, stráví tady nějaký čas a mohou utratit peníze i za cokoliv jiného. Obchodníci se každý rok po zimě ptají, když už trhy začnou…

A kdy tedy začnou?

Spouštíme prodej podle produkce, čerstvosti. Až farmář vyprodukuje své ředkvičky a salát, tak je může začít prodávat. Největší zájem je během května, června a v září. Prodej závisí na počasí. Když prší a teploměr ukazuje deset stupňů, přijde patnáct set lidí ti skalní, kteří chtějí čerstvé produkty a dojdou si pro ně i s deštníkem. V sezoně jahod, zeleniny, salátů či jablek zákazníci přijdou v dvojnásobném počtu. Počasí dělá i na tomto poli divy. Letos začínáme se čtyřiceti prodejními stánky v sobotu 8. dubna a pak každý sudý týden.

Máte obavy, že kvůli zavedení pokladen EET a všech povinností s tím spojených klesne počet zájemců o prodej na trzích?

Letos ještě prvovýrobci pokladny EET nepotřebují. A obecně dodavatelé jsou na nová pravidla připraveni. Nebojíme se nezájmu. Vše ukážou první trhy, jsme zvědaví, zda dojde třeba k poklesu obratu. Osobně si myslím, že nikoliv. A ti, kteří své výrobky prodávají v kamenné prodejně, už pokladny EET mají, proto je přirozeně použijí i na farmářském trhu.

K TÉMATU

Co můžete na farmářských trzích nakoupit? Oříšky a produkty zdravé výžiyy firmy Niemec z Třince, praženou kávu Henri z Olomouce, sýry a korbáčiky Viléma Trojka z Havířova, víno Štěpaník z Rychvaldu, Davídkovo koření z Frýdku-Místku, dobroty z přívozského řeznictví David, maso a uzeniny Warisch z Červeného dvora, produkty uzenářství Wojtas z Dolní Lutyně, zeleninu Pavla Procházky z Němčiček, pekárenské zboží z Petřvaldu, Vítkovic, Sevalu i Hukvaldské pekárny, cukrárenské koláčky Zdeňky Dostálové ze Svinova, medy z Jistebníku, Jesenické medy Kolomý, marmelády Grellová z Kujav, medový likér Žihadlo z Muglinova, čerstvá vejce Dalibora Sochy z Příbora, chleba a škvarkové pomazánky z polského Cieszyna, rybízové víno Velísek z Hodonína, produkty farmy rodiny Němcovy z Radostína nad Oslavou, ale také květiny, letničky, bylinky, babiččiny trubičky, králíky z Malých Hoštic, keramiku, fazole, zelí či těstoviny.

Trhy u Futura se budou od 8. dubna konat každou sudou sobotu vždy od 9 do 12 hodin. Více na www.farmarsketrhyfuturum.cz