Pro malé i velké návštěvníky Cirkulum je připravený bohatý a rozmanitý doprovodný program. Ostravská company BoCirk uvede poprvé své „work in progress“ vystoupení v podání dvojice PiTiPALDi. Adam Holub, všestranný parkourista, a Jan Vrbacký, herec a kaskadér, vezmou diváky na cestu plnou cirkusových experimentů a odhalí možnosti i hranice práce s různými cirkusovými pomůckami. Toto představení je teprve v přípravě a jeho oficiální premiéra je plánována na podzim, ale Ostrava má jedinečnou příležitost vidět části této show již nyní.

Marie Vlačušková která má 100 let odvolila ve volbách do Evropského parlamentu, 7. června 2024, Ostrava.
Stoletá volička z Ostravy vyrazila k eurovolbám. Účast v kraji je už 33 procent

Doprovodný program nabídne také mnoho zahraničních umělců. Například Andreje Tomše, provazochodce, který obecenstvo vtáhne do svého světa, kde lidé budou moci hledat jeho ztracený klobouk a při tom pochopí, že nový cirkus je rozhodně týmová disciplína.

Argentinský showman Manteca al Dente odprezentuje svou pouliční show plnou energie a humoru, která rozzáří každodenní nudu. Až z Japonska přiletělo do Ostravy duo Sublimit, jenž předvede japonský cirkus s tradičním nádechem své domoviny, tedy s balancujícími předměty na deštnících, vějířích, nebo dokonce na samurajském meči.

Vítkovické slévárny, ilustrační foto.
Vítkovické slévárny doplatily odstupné, Vítkovice Steel chtějí mít zelenou ocel

Pro děti jsou připravená představení Motýlí svět a show Poppy a Adélka. Dále si můžete vyzkoušet různé novocirkusové disciplíny v rámci mnoha workshopů, zatímco nejmenší návštěvníci se zabaví na Herništi. A možná natrefíte, při troše štěstí, i na obří létající husu. Více informací najdete zde.