Pouliční divadlo, artisté, hudebníci a mnoho dalších umělců, kteří představují své umění jen tak na ulici. Lidé se občerstvují u některého z desítek stánků, u jiných jsou zase ke koupi rukodělné výrobky. Vládne uvolněná atmosféra prvního prázdninového podvečera, lidé posedávají, odpočívají, baví se.

Návnada Colours of Ostrava

Festival v ulicích Art&Life, jak zní celý název akce, se koná i zítra, v sobotu 1. července, v ostravském obvodu Poruba na Hlavní třídě od Alšova náměstí až po kruhový objezd. Je jakousi návnadou na multižánrový Colours of Ostrava, který se koná od 19. července, už tradičně v Dolní oblasti Vítkovic.

Art & Life - Festival v ulicích v městské části Poruba, 24. června 2022 v Ostravě.
Ostravský Festival v ulicích je tady a s ním skvělý program, podívejte se

Ovšem i v Porubě se dá ještě v sobotu mnoho zajímavého a netradičního vidět a slyšet. Ať už je to unikátní hudební produkce kapel a umělců, které běžně nemáte šanci slyšet, nebo vystoupení pouličních umělců doslova z celého světa.

Bohatý festivalový program láká nejen lidi z této městské části, ale i přespolní. Řeháčkovi přijeli z Hlučína. „Byli jsme tady loni a atmosféra nás nadchla. Proto jsme tu letos zase a užíváme si první prázdninové odpoledne s dětmi,“ říká mi paní Jana u scény Florida, kde právě běží dětské představení.

Zdroj: Januszek Tomáš

Nedělní fire show

Děti ani dospělí se nemají šanci nudit. Průběžně prochází středem Hlavní třídy průvod umělců - jednou bublinkový, jindy bubenický, potřetí projíždí na kole muzikanti polského Big Bike Orchestra.

Art & Life - Festival v ulicích v ostravské městské části Poruba, červen 2023.
Kubánské rytmy i německý jazz. V ostravských ulicích se bude tančit

Také hudební produkce je rozmanitá. A to nejen na scéně na Alšově náměstí, ale na několika dalších včetně těch určených pro busking. Od lidové hudby z celého světa, přes jazz, pop rock až po cimbálovku nebo street dance. Po setmění samozřejmě nemůže chybět fire show.

Zdroj: Januszek Tomáš

Festival v ulicích ale není jen hudba, divadlo nebo artisté. Součástí je také vinný festival a zajímavostí také dýmkový festival v horní části Hlavní ulice. Bohatý program festivalu v ulicích pokračuje i v sobotu a program začíná ve 13 hodin. Areál je otevřený už o hodinu dříve.