„Rozpůlili jsme program na Run a Fest, takže kdo nechce běžet, může se jít jen bavit,“ vysvětluje hlavní organizátor Rainbow Festu Roman Fučík.

Obarvi si život - takové je moto tradiční ostravské akce Rainbow Run. Běh po trasách od jednoho do pěti kilometrů ale není jen obyčejným proběhnutím.

„Každý účastník doběhne do cíle obarven práškovými barvami, se kterými si užijí legraci jak dospělí, tak i děti. Kdo letos nebude chtít běžet, může se účastnit pouze festivalového programu. „Vstupenky jsou letos dostupnější a každý účastník si může rozmyslet, čeho se chce účastnit,“ vysvětluje dále Fučík.

Hvězdy z reality show

Rainbow Festu budou letos vévodit i účastníci reality show Survivor nebo Love Island, jako například Hana Gelnarová nebo Natálie Kočendová. K nim se přidají koncerty Bena Cristovaa, Leoše Mareše, Sebastiana nebo duhová show a vystoupení ostravského DJ Lowy. V rámci dopoledního programu, který je zaměřen především na děti, vystoupí taneční a hudební skupina Lollipopz.

Nabitý den odstartuje desátou hodinou, kdy se otevřou festivalové brány v Dolní oblasti ve Vítkovicích, kde budou následovat dva běhy - dětský a rodinný. Hlavní běh na pět kilometrů začne ve dvě hodiny odpoledne, po něm bude následovat start festivalového programu.

Daruj duhu

Jako každý rok nebude chybět ani charitativní část festivalu s názvem Daruj duhu. Letos se budou vybírat peníze na pětiletou Klárku, která kvůli svému onemocnění potřebuje časté rehabilitace. „Klárčina maminka nám psala, že Rainbow Run má moc ráda a zda bychom jí pomohli. Zavolali jsme si, a když mi vyprávěla, čím vším si musí procházet, tak bylo rozhodnuto,“ popisuje Fučík.

Pro větší pohodlí a rychlejší odbavení účastníků při vstupu se organizátoři rozhodli pro možnost vyzvednutí vstupenek už deset dní před konáním akce v Obchodním centru Futurum. Samotné vstupenky na Rainbow Fest jdou nyní zakoupit on-line za cenu 648 korun pro dospělého a 448 korun pro dětského účastníka. V ceně festivalové vstupenky je čip a sáček prachové barvy.