Sympatická a bezprostřední dlouhovláska vypráví v následujícím rozhovoru nejen o životě na Apeninském poloostrově a setkání s motocyklovým závodníkem a devítinásobným mistrem světa Valentinem Rossim, ale i o její lásce ke koním. Dvacetiletá kráska také prozradí, jak by měl po finále, které je na programu 7. února v Brně, vypadat její večer.

Proč jste se přihlásila do soutěže Miss Czech Republic?

Chtěla jsem to zkusit, přece jenom už je mi dvacet. Od třinácti let se věnuji modelingu, takže se v té branži tak nějak pohybuji a baví mě to. Přiznám se, že jsem soutěžila i v předchozím ročníku, ale pak jsem musela pracovně odjet do Itálie, takže jsem odstoupila ze semifinále.

Máte nějaký vzor, třeba známou modelku, které vás něčím inspiruje?

Jako první bych řekla Taťánu Makarenko (ředitelka soutěže Miss Czech Republic – pozn. redakce). Je jí dvacet devět let, dostala se z Ukrajiny do České republiky a dokázala vytvořit soutěž, která je prestižní. Je to elegantní, charismatická, velmi sympatická žena. A jako druhou bych uvedla Angelinu Jolie. Ta je mým vzorem, jak se chová a vystupuje. Je to dáma. Spousta modelek jsou jen takové věšáčky, bez charisma. Baby, které nezaložily žádnou nadaci, i když mohly, protože vydělávají velmi hodně peněz. Angelina Jolie podporuje děti v Africe, překonala rakovinu prsu, adoptuje děti.

V čem se Nela Novorytová liší od ostatních holek?

Nela se určitě liší od ostatních holek, jsem sama sebou. A každý jsme určitě jiný, jedinečný.

Co od finále očekáváte? S jakým výsledkem budete spokojená?

Budu spokojená s tím, že všechno dobře dopadne a všechno se podaří. Večer si užiju a chtěla bych vypadat hezky, aby si mě někdo všiml a chtěla bych se zviditelnit. Tedy ne kvůli samotnému titulu, ale z toho důvodu, že když uspějete, jste nějakým způsobem důležití, máte nějaké jméno, začne se o vás zajímat více lidí, takže můžete získat peníze a pomáhat druhým. Výhra to určitě být nemusí, ale třeba se to podaří.

Jak byste se tedy chtěla cítit 7. února kolem půlnoci?

Na sto procent budu unavená. Ale jak bych se chtěla cítit? Určitě šťastná. Věřím, že večer po finále prožiji v euforii a že si vše budu dále užívat jako na začátku.

Žhavým želízkem Ostravy v letošním finále Miss Czech Republic bude půvabná Nela Novorytová.

Máte nějaký lék, jak se vyrovnat s tlakem nebo s očekáváním?

Hodně se smát. Pomáhá mi to v tom, že se uvolním. Taky hodně tančím, když jsem nervózní. Louskám si prsty a jsem hodně ukecaná. Snažím se zapomenout na to, že jsem nervózní.

To jste mi zrovna nahrála na otázku, protože jsem se chtěl zeptat, zda patříte spíše k těm, kteří rádi mluví, nebo raději posloucháte?