„Roušky šít neumím, na to jsem fakt levá. Chtěla jsem ale pomoci těm, kteří se angažují proti koronaviru v první linii, a tak nabízím to, co umím a v čem jsem dobrá,“ vysvětluje třicetiletá fitness trenérka z Hrabůvky. Sportuje odmala, má gymnastickou přípravu a cvičení i poradenství se na plný úvazek věnuje pátým rokem.

„V nouzovém stavu jsme pochopitelně do našeho Simply Fitness v Hrabůvce nemohli. Cvičila jsem doma a chodila do přírody. Svým klientům jsem poskytovala on-line servis, sestavovala programy a natáčela podle jejich zaměření klipy na hubnutí, zpevnění, bolavá záda. Aby nezpustli a netloustli…“ popisuje Veronika. Pomocníky jí jsou v té době internet, videa, sociální sítě.

S uvolňováním opatření se otevírá fitness centrum.

„V omezeném provozu s rouškami, bez šaten a sprch se to lidem nelíbilo. Bylo to na jejich návštěvnosti znát. Měla jsem radost ze dvou klientů týdně,“ uvádí Veronika. Mimochodem předloňská druhá nejlepší účastnice Bikini Fitness v kraji a finalistka této soutěže v „lehké“ kulturistice v republice.

Losování lístků z klobouku

Teď přichází trenérka s odměnou pro zdravotníky, policisty, hasiče, prodavače, sociální pracovníky. „Prostě pro všechny, kteří pomáhali zvládat nelehkou situaci. Chci jim poděkovat,“ vysvětluje s tím, že poskytne služby v hodnotě asi třiadvaceti tisíc korun. A to člověku, jenž splní určité podmínky a usměje se na něho štěstí při losování odměny.

Základem je, jak upozorňuje, angažovanost v první linii boje proti čínské nákaze a ochota se hýbat i dojíždět na cvičení do Ostravy. „Jedno z pravidel také zní: Budeš zodpovědný, nebudeš to flákat,“ vzkazuje. Požaduje i sdílení informací o soutěži, účastník se musí stát fanouškem jejího facebookového nebo instagramového profilu (Veronika Kožíková osobní trenér / veronikafintesslover) a ještě ji „lajkovat“.

„Výherce vyberu normálním losováním lístků se jmény z klobouku a udělám to v on-line přenosu, aby to bylo regulérní,“ říká Veronika. Podotýká, že záruku slibuje její kvalifikace na Karlově univerzitě v Praze dodělává studium trenérské první třídy, nejvyššího stupně v tuzemsku. Na výzvu pro lidi z první linie má zatím jen ohlasy od jednotlivců.