Primátor Ostravy Tomáš Macura (ANO) vyjádřil nespokojenost s tím, že se ministr rozhodl vypsat v krátké době už třetí výběrové řízení. V tom posledním si Vojtěch nevybral totiž ani jednoho z jeho úspěšných uchazečů (Zuzana Čermáková, Jiří Havrlant).

Macura zapochyboval nad tím, že by se nového výběrového řízení zúčastnil někdo nový. „Někdy je dobře rozhodnout rychle, než vůbec. Já bych se určitě mezi těmi dvěma kandidáty rozhodl. Možná ale pan ministr ví něco, co já nevím. Je to kompetence pana ministra, on se ji rozhodl využít, ale je to současně i jeho zodpovědnost. Důsledky rozhodnutí jdou plně za ním,“ dodal Macura.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a Evžen Machytka (vpravo).
FNO: Vojtěch zase nerozhodl. Konkurz na ředitele bude znovu!
Fakultní nemocnice Ostrava. Ilustrační foto
FNO: odbory kritizují ministra Vojtěcha

Jeho stranický kolega hejtman Ivo Vondrák vidí problém v tom, že oba úspěšní kandidáti byli svázáni s lékařským prostředím, které je po personálních změnách rozhádané.

„Vše je v kompetenci ministra. Ukazuje se, že je tady šance na to, že by se ještě mohl objevit jiný kandidát, nový kandidát, který by skutečně byl mimo kontext ostravského zdravotnictví. Já tomu rozhodnutí rozumím,“ dodal Vondrák.

FNO dočasně vede Petr Vávra, který v jejím čele zůstane do příchodu nového ředitele.

Ilustrační foto.
Zastaví Ostrava vylidňování?
Laguny Ostramo (AVE), 5. ledna 2019 v Ostravě.
Konec zápachu z lagun? Kaly z Ostrama zavápnili, hlinka prý cítit nebude!