Primátor Ostravy Tomáš Macura (ANO) vyjádřil nespokojenost s tím, že se ministr rozhodl vypsat v krátké době už třetí výběrové řízení. V tom posledním si Vojtěch nevybral totiž ani jednoho z jeho úspěšných uchazečů (Zuzana Čermáková, Jiří Havrlant).

Macura zapochyboval nad tím, že by se nového výběrového řízení zúčastnil někdo nový. „Někdy je dobře rozhodnout rychle, než vůbec. Já bych se určitě mezi těmi dvěma kandidáty rozhodl. Možná ale pan ministr ví něco, co já nevím. Je to kompetence pana ministra, on se ji rozhodl využít, ale je to současně i jeho zodpovědnost. Důsledky rozhodnutí jdou plně za ním,“ dodal Macura.

Jeho stranický kolega hejtman Ivo Vondrák vidí problém v tom, že oba úspěšní kandidáti byli svázáni s lékařským prostředím, které je po personálních změnách rozhádané.

„Vše je v kompetenci ministra. Ukazuje se, že je tady šance na to, že by se ještě mohl objevit jiný kandidát, nový kandidát, který by skutečně byl mimo kontext ostravského zdravotnictví. Já tomu rozhodnutí rozumím,“ dodal Vondrák.

FNO dočasně vede Petr Vávra, který v jejím čele zůstane do příchodu nového ředitele.