Redaktoři Deníku včera opět vyrazili do terénu mapovat dopravní situaci v Ostravě, kterou od úterý komplikuje řada uzavírek. Na některých místech byla doprava hustější, jako třeba v ulici 17. listopadu v Ostravě-Porubě. Lidé se poučili z předchozího dne a do centra Ostravy se vydali rovnou po Rudné ulici, na křižovatce Vřesinské a 17. listopadu se tak auta štosovala, nicméně k ucpání silnice nedošlo.

Na řadě míst opět dopravu korigovali policisté a strážníci. „V průběhu včerejšího dne jsme nezaregistrovali zásadní komplikaci v dopravě, provoz na objízdných trasách byl plynulý. Při dílčích, lokálních problémech se na regulaci dopravy podíleli policisté dopravní služby, situace se nato i v těchto případech stabilizovala," uvedla ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

close Snímek z 8. července - druhého dne, při kterém řidiči v Ostravě museli zdolávat objízdné trasy. zoom_in

Tak tomu bylo například v Místecké ulici u nájezdu z Hrabové a od Makra. „Ráno jsem tam chvíli stál v koloně, ale netrvalo to dlouho, zhruba pět minut popojíždění. U vjezdu na cestu směrem od Hrabové to kontrolovali policisté, hlídali tam stopku. Jezdím po Místecké každý den. Jednou už jsem ten úsek objížděl, ale příliš se to nevyplatí. Je lepší počkat," řekl Deníku Martin Kubíček.

S drobnější komplikací se redaktoři Deníku setkali ve Vítkovicích v Halasově ulici. Uzavřený je totiž sjezd z mostu na Místeckou ulici. „Chtěl jsem z Vítkovic sjet na Místeckou směrem do centra Ostravy, musel jsem se ale otáčet, protože most je v tomto směru uzavřený, takže jsem to musel vzít po Výstavní. Nebyl jsem rozhodně sám. Druhý směr ale funguje normálně," řekl profesionální řidič Kamil Dušek s tím, že se ve své dlouholeté praxi s tolika objížďkami v krajském městě ještě nesetkal.

close Snímek z 8. července - druhého dne, při kterém řidiči v Ostravě museli zdolávat objízdné trasy. zoom_in

Doplnil, že je zajímavé, že objížďka z Poruby, která vede přes Rudnou a dálnici D1 navádí řidiče až na třetí sjezd z dálnice v Hrušově. „Sjet se ale při tom dá už na druhém, i přes to, že jsou uzavřeny dálniční přivaděče na prodloužené Místecké. Dá se tam totiž z kruhového objezdu odbočit směr Hlučín a Opava. Pak se dá jet kolem Librosu anebo po Hlučínské kolem stavebnin Janík," vysvětlil řidič.

V Bílovecké ulici v Ostravě-Svinově už byl klid. Auta projížděla silnicí zcela bez problémů a městští strážníci, kteří byli na místě přítomni, si mohli chvílemi odpočinout. Klid byl rovněž v Přívoze na křižovatce Muglinovské a Sokolské i u vodárny v Nové Vsi, kde se kříží Plzeňská, Mariánskohorská a ulice 28. října.

close Snímek z 8. července - druhého dne, při kterém řidiči v Ostravě museli zdolávat objízdné trasy. zoom_in