Letos v červenci uplyne už jedenáct let od jeho tragického úmrtí. Se svým fotoobjektivem už patřil k Ostravě a nejenom k ní.

Nechyběl na vernisážích významných výtvarníků, zkouškách a představeních v ostravském Divadle loutek či Komorní scéně Aréna, folklorních, ale i dalších festivalech. S velkou radostí fotil pro Moravskoslezský deník hudební, herecké, výtvarné a literární osobnosti, filmové a televizní režiséry, ale i mladé začínající talenty v mnoha uměleckých oblastech.

Vítězný návrh
Vizualizace: Nový vstup do centra Ostravy bude vskutku netradiční

František Řezníček měl úžasné charisma, dovedl se povznést nad banality všedního dne a rád objevoval pro sebe, ale i ostatní prostřednictvím fotoaparátu stále něco nového. Miloval svoji rodinu a rodina velmi ctila Františka. Svými snímky doprovodil četné obrazové publikace. Byl vůdčí osobností Fotoklubu Ostrava a hlavním organizátorem každoročních celostátních Setkání fotografů v Domě kultury města Ostravy.

KOUZELNÝ TÁTA

„Když se řekne taťka, vybaví se mi jeho dolíčky ve tvářích, které máme s bráchou po něm, a hned potom, jak moc se nám vždy věnoval. A že nás už jako malé bral do temné komory. Ta byla, paradoxně udělána z nejkrásnější a nejslunnější místnosti u nás doma, která tak byla třicet let zatemněná černými samety. A že v ledničce, když už tam nebylo nic, tak tam vždy bylo máslo, vajíčka a filmy. Vybaví se mi bezpečí, které nám dával, a vděčnost, že díky rodičům jsme s bratrem slušní lidé…,“ i tak vzpomíná na svého otce jeho dcera Klára Řezníčková, výrazná mladá televizní a filmová dokumentaristka.

Ilja Šmíd
Ministr kultury k podpoře projektů v Ostravě: Oceňuji její rozvoj, rozkvétá