Její provoz by měl začít fungovat od října letošního roku v prostorách Gongu v Dolní oblasti Vítkovic a později i v rekonstruovaném Trojhalí.

„V těchto již existujících a dispozičně naprosto dostačujících prostorách ušetří město miliony korun za stavbu nebo adaptaci jiných prostor, které by mohly být využity k výstavní činnosti," míní Simona Piperková, náměstkyně ostravského primátora.

Proti tomu se ale bouří sdružení Kunsthalle v čele s výtvarníkem Jiřím Surůvkou a Ilonou Rozehnalovou z ostravské Fiducie a chtějí rozhodnutí o vzniku galerie oddálit a dále diskutovat mimo jiné také o tom, že si přejí, aby toto zařízení bylo příspěvkovou organizací města.

Všechny související články najdete zde: Městská galerie a Trojhalí. Jaký bude jejich další osud? 

„Není podmínkou, že by toto zařízení muselo být příspěvkovou organizací. Rodící se instituce může klidně fungovat na základě víceletého grantu, podobně jako například ostravské Divadlo Petra Bezruče, kde město vůbec nezasahuje do personální politiky ani do dramaturgie souboru," dodává Simona Piperková.

Sdružení Trojhalí už také předložilo návrh výstavního programu pro první rok činnosti Galerie města Ostravy (GMO), než bude vybrán umělecký manažer galerijní sekce, v jehož kompetenci bude výstavní plán připravit, projednat a schválit.

Jak vše dopadne vás budeme informovat v tištěném vydání Deníku.

Moravskoslezský deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.