Svůj stánek tam má například i Roman Fučík, který zhruba před rokem otevřel v Ostravě-Porubě Tvarůžkotéku. „Jezdil jsem často přes Loštice a nakupoval tam tvarůžky ve velkém pro všechny známé. Tak mě napadlo, že bych je mohl začít přímo prodávat. Nabízíme přes čtyřicet druhů těchto syrečků a další výrobky z nich,“ řekl Fučík a přidal svůj oblíbený a jednoduchý recept na tvarůžkový steak.

„Na pánvi si uděláte steak z vámi vybraného masa a před dokončením na něj položíte kolečko tvarůžky se zeleným pepřem. Pak to ještě necháte na minutku zapéct v troubě a výborné jídlo je hotové,“ uvedl ještě muž, kterého jeho kolega u stánku nazýval tvarůžkový král.

Kromě nejrůznějších jídel nabízí Gastro festival také moderní vybavení pro kuchyně restaurací. Zájmu návštěvníků se pak těší také doprovodné soutěže učňů. Ti během třídenní akce předvedou své dovednosti nejen při vaření jídla, ale i při míchání drinků, čepování piva, výrobě cukrářských výrobků nebo chystání slavnostních tabulí.

„V sobotu bude připraven také stánek s ochutnávkou vody z kohoutku. Cílem této prezentace je přesvědčit spotřebitele, že chuťové kvality kohoutkové vody jsou srovnatelné s vodami balenými,“ sdělila mluvčí Ostravských výstav Petra Filipová. „Půjde o kampaň v rámci projektu Česko pije vodovodu!, který si klade za cíl zvýšit počet restaurací, kde se místo vod balených servíruje voda z kohoutku,“ dodala.