„Ano, průměrný věk je delší, ale jsme nemocnější. Účelem našeho setkání je, abychom si povídali o tom, jak zabránit tomu, abychom nemocní byli," uvedl Alan Vápeníček, jeden z organizátorů letošních gerontologických dnů v Ostravě.

Podle jeho slov přijelo do moravskoslezské metropole přes 400 odborníků a další stovka ergoterapeutů a fyzioterapeutů a přibližně na 150 lidí se zúčastní doprovodných seminářů a workshopů. „Pátek je praktickým dnem pro seniory, kdy si budou moci bezplatně změřit tlak. Odborníci jim poradí, co mohou dělat s problémem označovaným jako „neposedný močový měchýř", či když mají potíže s ledvinami, na co mám jako senior nárok, pokud jde o lékařskou péči," doplnil Alan Vápeníček.

Paní Růžena Nová přijela do Ostravy z Opavy. „Mám už přes sedmdesát, ale stále sleduji novinky ve zdravé výživě. Myslím si, že se nic nemá přehánět. Cítím se poměrně zdravá, jím celkem střídmě, ale žádnou velkou dietu nedržím a občas si dopřeji i decinku červeného vína," svěřila se Deníku velmi čiperná paní, která navštívila gerontologické dny se svou známou.