Bezprostředně po volbách si - asi ještě v návalu vítězné euforie ze získání poslaneckého mandátu - novinářům postěžoval, že volební tým jeho strany napadla Antifa, kterou označil za ozbrojenou složku Pirátů. Ve své konspirační teorii došel tak daleko, že tvrdil, že se na celém incidentu podílela i veřejnoprávní Česká televize.

Dalo by se to celé popsat jako recidiva fantasmagorie. Ale dobře, dostal hlasy, je poslancem.

Přestože ještě ani jednou neseděl ve sněmovní lavici, plní stránky novin dál. A celému Moravskoslezskému kraji, zejména pak svým voličům, moc dobrou reklamu zatím rozhodně nedělá.

Tento týden se už ale ocitl bývalý ligový basketbalista v defenzivě. Musel totiž odpovídat na dotazy novinářů, proč se v Ostravě podílí na byznysu s chudobou a popírá tak jeden ze základních bodů volebního programu své strany. V barabiznách, které vlastní, bydlí nepřizpůsobiví občané a jemu do kapsy plynou i peníze ze sociálních podpor. A nájemné podle všeho vybírá, jakoby ti lidé bydleli v luxusních apartmánech.

SPD před volbami razila hesla, že chce radikální změnu politického systému, přímou demokracii, referendum nebo odvolatelnost politiků. Právě posledně jmenovaný bod programu teď může Tomio Okamura a spol. ukázkově vyzkoušet v praxi.

Nebo se ukáže, že opět platí, že se káže voda a panstvo pije dobré víno?