Ta začala na ostravském výstavišti Černá louka. Celý víkend tu budou k vidění nejen sportovní potřeby pro hráče, ale vše, co s tímto sportem souvisí.

„Na výstavě se představují firmy nabízející golfové vybavení, oblečení, obuv, stroje na úpravu trávníků, simulátory a další zajímavé produkty. Mezi vystavovateli nechybějí ani zástupci golfových hřišť a klubů,“ uvedl prezident pořádajícího golfového klubu TJ Mittal Ostrava Stanislav Konkolski.

Návštěvníkům výstavy Golf-trio Ostrava jsou k dispozici také odborná informační centra. K nahlédnutí a dostání jsou tu odborné časopisy a literatura, filmové sportovní dokumenty. „Připraveny jsou i demo akce všech vystavovatelů a značek, zájemci tu najdou informace a rady odborníků, jak s golfem začít, pro děti pak soutěže o ceny. Přímo v hale si budou návštěvníci moci pod vedením zkušených trenérů hru také vyzkoušet,“ upřesnil Konkolski s tím, že organizátoři chtějí co největšímu počtu lidí představit golf jako sport, který není záležitostí elity, ale všech sociálních skupin. Mluvit se také bude o golfové turistice. Součástí výstavy je i golfový turnaj přátelství, který se dnes koná v Šilheřovicích. Soutěžit tu budou golfisté z Česka, Polska a Slovenska.