„Zepředu a z boků moc hezké!“ komentují to místní, neodpouštějí si nicméně poznámky na nedokončenou opačnou stranu i některé zachované čmáranice na vstupu do výměníku. Jana Dronská za energetickou společnost podotýká, že takové objekty si sprejeři vybírají často, a proto je nabídka na proměnu k lepšímu oslovuje. „Nechali jsme na radnici i výběr výtvarného motivu,“ uvádí.

Oslavy výročí 17. listopadu v roce 2020 v Ostravě. Ze střechy radnice v úpatí vyhlídkové věže zazněla státní hymna v podání Janáčkovy filharmonie Ostrava.
OBRAZEM: Na počest 17. listopadu centrum Ostravy rozzářily barvy trikolory

Malba na výměníku tak připomíná, že tato původně zemědělská a domkářská část Zábřehu na břehu řeky Odry má své pojmenování po pískovně, která svého času poskytuje surovinu pro slévárnu ve Vítkovicích. Nechybí tu místní památková kaplička ani koleje, což je vzpomínka na tramvajovou trať zrušenou v roce 1964. Zobrazen je zde i život v panelákové zástavbě, která se začala na Pískových dolech rozrůstat před šedesáti lety.

Pomáhat rodinám předčasně narozených dětí, které se ocitly v tíživé finanční a psychické situaci a podporovat Oddělení neonatologie FN Ostrava – to je cíl Nadačního fondu Kulíšek nedonošeným dětem.
Maminky z Ostravy založily fond pro nedonošené děti. Začíná se 17. listopadu