Vítkovicím se loňský podzim příliš nevydařil, a tak přišlo v polovině listopadu posílení, když do útoku dorazili Jonáš Peterek a právě Marcel Barinka. Dvaadvacetiletý centr měl za sebou štace v akademii rakouského Salcburku, poté dvě sezony v kanadské juniorské lize QMJHL, a nakonec tři plné roky v Německu.

Glampingový posed U hradu, 13. února 2024, Ostrava.
Fenomén luxusních posedů v Česku: glamping s výhledem najdete i v Ostravě

Když pak v rozjetém ročníku dostal nabídku z Ostravy, byť nebyla jediná, dlouho nad ní neváhal. „Vrátil jsem se domů, takže jsem si moc zvykat nemusel. Samozřejmě na hokej ano, ale jinak většinu lidí tady znám, mám tady rodinu a všechno, takže jsem spokojený,“ líčí mladík, který má i sparťanskou minulost.

Hostem podcastu Ostravské ozvěny byl hokejový útočník Marcel Barinka, moderuje redaktor Deníku David Hekele, 20. února 2024, Ostrava.Hostem podcastu Ostravské ozvěny byl hokejový útočník Marcel Barinka, moderuje redaktor Deníku David Hekele, 20. února 2024, Ostrava.Zdroj: Deník/Jan Lakomý „To bylo ještě v mladších kategoriích, takže o tom možná ani mnoho lidí neví. Bylo to v době, kdy tam hrával táta, chodil jsem tam i do školy, ale teď jsem rád, že mohu být ve Vítkovicích,“ podotýká v podcastu Deníku Ostravské ozvěny.

Tématem byly pochopitelně roky a zkušenosti v cizině, náhled tuzemských fanoušků na německý hokej, ale také rodina. Děda Alois Hadamczik je bývalým trenérem národního týmu a nyní šéfem svazu, otec Michal Barinka někdejším skvělým obráncem, který se podíval do NHL i KHL, reprezentoval na třech mistrovstvích světa (má zlato z roku 2010) a jedné olympiádě, má bronz z MS do 18 let. V české extralize nasbíral přes šest stovek zápasů, s Kometou vyhrál titul, s Vítkovicemi byl stříbrný.

Nicméně Marcel je spíše po dědovi, jelikož i on byl útočníkem. „Odmalička mi říkal, že měl střelu, jako když kopne kůň. Když mu řeknu, ať se ukáže, moc se do toho netlačí,“ usmívá se Barinka.

Vychází kniha Skutečné zločiny na Ostravsku 2.
Soutěž: vychází Skutečné zločiny na Ostravsku 2. Kniha může být i vaše

Aktuálně si Vítkovice mohou užívat pocit, že po minulých poněkud nervy drásajících týdnech, kdy měli blíže do baráže, než do předkola, nebudou ani letos v play off chybět. Barinka ale nadšení krotí. „Na jedné straně je to trochu úleva, že jsme v play off, ale na druhé se od sezony Vítkovic asi očekávalo trochu víc. To všichni víme,“ uvědomuje si mladík v Ostravských ozvěnách, které posluchači mohou slyšet také na Spotify.

Všechny díly podcastu Ostravské ozvěny najdete ZDE.

„Teď se na tréninku soustředíme na každý zápas zvlášť, jdeme jeden po druhém, a snad to ve vyřazovacích bojích dotáhneme co nejdál,“ přeje si mimo jiné Marcel Barinka.

Zaposlouchejte se do dalšího dílu Ostravských ozvěn výše nebo na následujících platformách.

> SPOTIFY | Ostravské ozvěny | Díl 16. - Marcel Barinka

> APPLE PODCAST | Ostravské ozvěny | Marcel Barinka

> YOUTUBE | Ostravské ozvěny | Marcel Barinka