"Případ nyní šetříme a zjišťujeme další okolnosti," potvrdila ve středu Deníku mluvčí moravskoslezské policie Karolína Bělunková.

Nejde přitom o první útok takových vandalů. Jak již Deník informoval, došlo k němu také v únoru letošního roku. A tentokrát vandalové nacistické symboly nastříkali dokonce i na stromy. 

Policie případ šetří od soboty 21. března. Nález oznámili svědci, přivolaní strážníci pak vše předali policii. Trpělivost už ale došla také na radnici Ostrava-Jih.

Starosta vypsal odměnu pět tisíc korun

"Jsem znechucen opakovaným vandalismem v Bělském lese. V místě, které v dnešní složité době obvykle přináší pohodu a radost, se nám prohání bezohlední jedinci a ničí, co jim přijde pod ruku. Pošlapávají práci a snahu druhých. Ohánějí se nacistickými znaky, v jejichž stínu se umíralo a tragické následky se navždy podepsaly na osudech milionů lidí," zveřejnil starosta obvodu Ostrava-Jih Martin Bednář.

"Nenechejme si to líbit. Netolerujme vandalismus a bezohlednost. Pomozme je předat policii," dodal starosta. Jeho výzva pak končí vyhlášením odměny. Tomu, kdo poskytne informace vedoucí k dopadení pachatelů náleží odměna 5000 korun.