U zrodu projektu stál v roce 2019 ostravský kuchař David Valíček, kterého v loňském roce doplnil i kuchař Petr Bláha, Michal Adam nebo Petr Přeček. K nim se přidaly i nutriční specialistky Michaela Remešová spolu Dagmar Kovářů. Fajne školní bistro je postavené na mentoringu ve školních jídelnách, kdy se lektoři zajímají o provoz jídelny, průběh přípravy pokrmu, vhodnost surovin, nevhodné používání dochucovacích směsí s obsahem soli ale i využívání moderních technologií.

Čarodějnice na Slezskoostravském hradě, 27. dubna 2024, Ostrava.
To ale byly masky, čarodějnice v Ostravě měly rej, na Hradě se trsalo a čarovalo

Pozornost je věnovaná i strávníkům. Nutriční specialistky zařadily pro ty nejmenší i edukační pohádky k osvojování stravovacích zvyklostí. Děti často odmítají luštěniny, ryby, zeleninu i další potraviny. Projekt tak cílí svými aktivitami i ke snížení plýtvání potravinami. „Fajne školní bistro za celou dobu jeho fungování určitě vzbuzuje emoce a stále víc se o něm mluví. Zároveň je vidět větší snaha se o tyto věci kolem jídla ve školních jídelnách zajímat. Ne každá školní jídelna je ale projektu nakloněna,“ tvrdí Valíček, který ve škole, která se do projektu zapojí, stráví vždy jeden den.

Ilustrační foto.
Obří černé fondy. Jak mizely peníze z mládežnického fotbalu ve Vítkovicích

Celému dni předchází konzultace a následně v jídelně spolu s kuchařkami celý den Valíček vaří a pomáhá jim předat zkušenosti i z jiných škol a provozoven. Společně se domluví na jídlech, která bude kuchařkám pomáhat vařit a děti tak mohou objevit na talíři například hamburger nebo asijskou kuchyni. Některé z jídelen navštíví za nějaký čas znovu, pokud o to mají zájem. Inspekce ale neprobíhá formou kontroly, kterou mohou lidé znát například z pořadu Ano, šéfe! Se Zdeňkem Pohlreichem. „Měl jsem možnost se do některých jídelen i vrátit a povzbudit je v tom, co dělají. Oproti Zdeňkovi se snažím při opakované návštěvě spíše podpořit jejich pracovní nasazení a samozřejmě je upozorním na věci, které u nich nejsou v pořádku. Vše je ale v přátelském duchu,“ uvádí šéfkuchař.

Ceny potravin v supermarketu Biedronka v Polsku, 22. dubna 2024.
Češi stále ve velkém vyráží na nákupy do Polska. Kvůli cenám a nabídce

Sám Valíček práci kuchařek ve školních jídelnách oceňuje a nerad tyto provozovny srovnává s hotelovými kuchyněmi nebo restauracemi. „Školní jídelny nejsou hotelový provoz, ani restaurace. Jde opravdu o závodní stravování s malým nákladem. Nároky jsou velké a ne vždycky to může vypadat vábně, ale je to vždy o těch lidech, jakým způsobem umí jídlo podat, případně přikrášlit. Přecijen, jídlo první vidíme a až pak ho vyzkoušíme chuťově,“ vysvětluje Valíček, který prošel i kuchyní v Burj Al Arab v Dubaji a nyní provozuje školu vaření a restauraci Food Atelier.

Práce kuchařek si ve školních jídelnách váží, protože jde podle něj o náročné odvětví v gastronomii. „Nemají v ruce jen pánvičku, ale opravdu velký kotel, který několikrát denně i stokrát zvednou. Nejde to srovnat s hotelem nebo běžnou restaurací i kvůli surovinám. Často zde využívají běžné produkty, ze kterých se snaží vytvořit spoustu jiných druhů jídel,“ dodává Valíček. Kuchařky v dané jídelnách zapojených do projektu chce tedy především podpořit a dodat jim odvahu.

Při dopravní nehodě v Praze zemřel ve služebním voze policista Pavol Kikloš.
Muž, který ukradl medaile z hrobu policisty Kikloše, byl již souzen za střelbu

Mezi školní jídelny, kam se Valíček s projektem vrací, je například Základní a mateřská škola Ostrčilova v Ostravě. Tu s Fajne školní bistro navštívil i ve čtvrtek 24. dubna. „S panem Valíčkem spolupracujeme už od dob covidu, kdy nám zachránil při nedostatku kuchařek kuchyň. Za tu dobu jde poznat, že si z projektu kuchařky vzaly důležité informace k srdci, a proto se teď nebojí i zaexperimentovat. Na menu se od té doby objevují i indická jídla nebo zkouší nejrůznější recepty, které někde viděly a více zapojují sezónní suroviny,“ uvedla ředitelka školy Lenka Lednická.

Spolupráci školy a Fajne školní bistro si ředitelka velmi pochvaluje nejen kvůli viditelným výsledkům. „Kuchařky se na pana Valíčka vždy těší. Před časem vznikla i petice, abychom žákům nechali připravit hamburgery, kterých se ale naše kuchařky bály. Pan Valíček to vzal jako výzvu. Děti byly nadšené. Ve čtvrtek jsme zase měli asijské jarní menu, které završilo školní akci, která zahrnovala přijít do školy ve společenském oděvu. Někteří tak byli ve škole v šatech nebo kvádru, a oběd pod vedením pana Valíčka celý speciální den završil,“ zhodnotila Lednická.

Náklady na obědy pro děti

Ceny stravného v jídelnách ostravských školských zařízení se liší v závislosti na různých faktorech, například velikosti zařízení a počtu připravovaných obědů či věku dítěte. Rodiče hradí v rámci stravy pouze náklady na samotné potraviny (nikoliv už pak energie či provozní náklady). Finanční limit na nákup potravin je stanoven v příloze č. 2 vyhlášky č. 107/2005 Sb., o školním stravování. V ostravských mateřských školách se pak cena za oběd a dopolední přesnídávku a odpolední svačinu pohybuje v ceně 50–62 korun, v základních školách se cena za oběd pro žáky ve věku 7–10 let pohybuje v rozmezí 32–35 korun, pro žáky 11–14 let v rozmezí 35–37 korun a pro žáky 15 + pak 39–50 korun.