Dobrovolní hasiči získali mimo jiné dýchací přístroje a tlakové lahve k dýchacím přístrojům, řezače skla, páteřové desky, protichemické oděvy a zachycovače airbagů pro řidiče a spolujezdce. Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje obdržel čtyři automobily Crafter, filtry do kontejnerů, elektrocentrály a dvacet vozidlových radiostanic.

Speciální techniku za více než dvanáct milionů korun převzali v úterý v Ostravě profesionální a dobrovolní hasiči vybraných obcí Moravskoslezského kraje. Peníze na nákup vybavení ze svého rozpočtu vyčlenil Moravskoslezský kraj.„Pro nás hasiče, ať již profesionální nebo dobrovolné, i pro zástupce vybraných obcí se stalo příjemnou tradicí, že koncem roku přebíráme techniku, kterou pořídil ze svých prostředků Moravskoslezský kraj. Takovýto dar představuje nejen ocenění naší práce, ale i zvýšení akceschopnosti a tím i závazek do budoucna," uvedl ředitel Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Zdeněk Nytra. „Díky této technice můžeme lépe a účinněji plnit naše úkoly a poslání – tedy pomáhat spoluobčanům v případě, že se dostanou do krizových situací," dodal Nytra.

Pro dobrovolné hasiče kraj vyčlenil čtyři miliony korun, dalších osm bylo určeno jejich profesionálním kolegům. Slavnostního předání se zúčastnilo čtyřiapadesát zástupců obdarovaných obcí, které jsou zřizovateli jednotek dobrovolných hasičů.