Na parkovišti před nákupním centrem se totiž konala Hasičská show, která sloužila zároveň jako pozvánka na Mistrovství světa hasičů v cyklistice. To odstartuje v Ostravě už ve čtvrtek odpoledne slavnostním zahájením znovu u Avionu.

„Na parkovišti si návštěvníci mohli prohlédnout různé typy hasičských vozidel včetně jejich vybavení. Každou celou hodinu pak byly připraveny konkrétní ukázky zásahů hasičských jednotek, jako třeba lezecké, chemické nebo vyprošťování zraněné osoby z havarovaného vozidla," přiblížil sobotní program mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela. Dané místo bylo podle něj zvolené pro ukázky z toho důvodu, že obchodní centrum Avion je hlavním podporovatelem blížícího se šampionátu v cyklistice.

„Samotné disciplíny jsou na programu v pátek v Bělském lese a v sobotu a v neděli v Klimkovicích a jejich okolí. Mezi 217 přihlášenými cyklisty a cyklistkami z patnácti zemí světa budou mít nejpočetnější výpravu vedle České republiky Francie a Itálie. Hasiči budou závodit v cross country na horských kolech, v časovce i v silničním závodě," doplnil ještě Kůdela.