Tři dny byla uvězněna v okapu na jednom z domů v Příboře na Novojičínsku kočka. Minulý týden v pátek ji hladovou a vyčerpanou museli vysvobodit tamní dobrovolní hasiči. O dva dny později jejich profesionální kolegové zachraňovali v Třinci na Frýdecko-Místecku netopýra, který zmateně poletoval bytem.

Dnes odpoledne vyjížděli hasiči z Českého Těšína na Karvinsku k čistírně odpadních vod. "V hlubokém náhonu po bývalé hliníkárně se pohybovala pohublá, zhruba rok stará srnka se zraněnými klouby, odřenými až na kost od marného boje s vysokými betonovými břehy náhonu," popsal Kůdela situaci.

Hasiči do pět metrů hlubokého náhonu slanili a podařilo se jim zvíře odchytit. "Po žebřících ji pak vynesli a asi 300 metrů poodnesli do lesíku. Tam ji ještě ošetřili a vypustili. Podle zástupce mysliveckého sdružení má velkou naději na uzdravení a přežití," uvedl mluvčí.

Tolik štěstí ale neměla koncem března srnka, kterou lovili ostravští hasiči v podobném betonovém náhonu na okraji lesa v Ostravě-Hrabové. "Zesláblého tvora tehdy sice vylovili, ale protože v ledové vodě a bahně strávilo lesní zvíře minimálně celou noc, nedokázalo by zbytek zimy přežít. Proto musel hospodář zdejšího mysliveckého sdružení totálně vyčerpanou srnku nakonec utratit," řekl.