Jak uvedlo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), práce v Havířově začnou ve středu 15. listopadu a potrvají maximálně čtyři dny, tedy do 19. listopadu.

Silničáři se podle vedení ŘSD budou snažit co nejméně zasáhnout do plynulosti provozu a frézovací práce naplánovali mimo dopravní špičku - odpoledne a večer. V noci bude probíhat pokládka živice. 

close ŘSD v pondělí začalo v Havířově s opravou povrchu na velkém kruhovém objezdu, což způsobilo kolaps v ranní špičce. info Zdroj: Město Havířov zoom_in Kolaps v Havířově v době opravy povrchu na velkém kruhovém objezdu v květnu 2022, což způsobilo kolaps v ranní špičce.

Doprava bude svedena do jednoho pruhu a řidiči se budou řídit přechodným dopravním značením. Podrobnosti najdou řidiči na webu www.rsd.cz.

Práce v noci

Náměstek havířovského primátora Bohuslav Niemiec je rád, že se s cestáři podařilo domluvit na tom, že oprava kruhového objezdu bude probíhat v nočních hodinách. „To znamená, že budou začínat v 17 hodin a končit v 5 hodin ráno. Chceme využít také prodlouženého volna, to znamená volného pátku 17. listopadu, a tím pádem i volného víkendu, aby práce co možná nejméně zatížily Havířovany,“ řekl Deníku Niemiec.

Dodal, že je by bylo dobré stihnout opravu ještě před tím, než se začne v rámci již zahájené modernizace železničního traťového úseku Havířov - Český Těšín s bouráním železničního mostu nad Ostravskou ulicí, před odbočkou na Šenov. Provoz tam bude sveden do jedné poloviny vozovky a přibližně v polovině příštího roku pak do druhé poloviny. práce mají začít v pondělí 4. prosince. Dopravní omezení na Ostravské ulici potrvají zhruba rok.