Na videonahrávce jde vidět skupinku pěti mladíků, kteří čekali na kolejišti na přijíždějící tramvaj, jež zrovna vyjížděla z tunelu. Dva z nich zůstali opření o stěnu a těsně před tramvají z kolejiště utekli. Celou situaci z protější zastávky sledovala i svědkyně, která situaci natočila.

„Nejdříve jela první tramvaj, na kterou mladíci čekali v kolejišti. Jakmile viděli světla, tak všichni utekli. U druhé tramvaje se rozhodli zariskovat více a v kolejišti zůstat,“ uvedla svědkyně incidentu Lucie Kubečková.

Mladíci se po útěku z kolejiště setkali na zastávce směrem na Dubinu. „Naštěstí tam ti řidiči jezdí ukázkově. Pamatuji doby, kdy tam jezdili plnou rychlostí,“ dodala svědkyně.

Do události se vložila i policie. „Doposud nám takové jednání nebylo oznámeno. Nyní se tímto z úřední povinnosti zabýváme. Z videa je patrné, že se může jednat o přestupkové jednání v souvislosti se Zákonem o drahách, kdy takové jednání je oznámeno příslušnému správnímu orgánu k dalšímu projednání. V případě, že se jedná o nezletilou osobu, je vyrozuměn zákonný zástupce a také OSPOD,” uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Svědci, kteří něco podobného zaznamenají, mají podle policie ihned volat bezplatnou tísňovou linku 158, případně 156. „V tomto případě je na místě, aby i rodiče své ratolesti upozornili na nevhodné chování, jedná se opravdu o nebezpečné hazardování se svým životem a životem ostatních, a takové ‚hrátky či předvádění se’ může mít fatální následky,“ dodala mluvčí.

O vyjádření k incidentu požádal Deník i Dopravní podnik města Ostravy. Jakmile bude k dispozici, přineseme jej.