Na svém posledním zasedání schválili v tomto smyslu návrh, který se má začlenit do městské vyhlášky o regulaci výherních hracích přístrojů, interaktivních videoloterijních terminálů a lokálních loterijních systémů na území Ostravy. Pokud se ji ovšem podaří v dohledné době schválit. O jejím vydání město totiž město rozhodlo už v roce 2011 a ostravské zastupitelstvo její návrh několikrát projednávalo. Dosud se ji ale prosadit nepovedlo.

„V uplynulém volebním období zastupitelé v Mariánských Horách schválili jiný způsob omezení heren. Ten se nakonec v městské vyhlášce neobjevil, protože celá vyhláška neprošla schvalováním městských zastupitelů. Nyní věříme, že vyhlášku zastupitelé města schválí. Pokud se v ní náš zákaz projeví v námi schválené podobě, bude to pro rozpočet městského obvodu představovat roční úbytek finančních prostředků ve výši zhruba 8 milionů korun. Přesto jsme se ale rozhodli pro omezení hazardu v nejvyšší možné míře," uvedl mariánskohorský místostarosta Patrik Hujdus.

Podle tiskové mluvčí ostravského magistrátu by se regulace hazardu na území celého města měla projednávat nejspíše v září.

„V současné době mají městské obvody do konce června čas na vyjádření, jestli se chtějí připojit k úplnému zákazu hazardu na území obvodu," uvedla Vojkovská s tím, že v průběhu prázdnin bude materiál předložen radě a v září zřejmě zastupitelům.