„Chci zopakovat to, co na mém účtu píši. To není o tom, že bych byl nějaký homofob. Já tyto lidi toleruji a veřejně jsem prohlásil, že budu podporovat zákon, který jim umožní manželství. Co mi na tom vadí, je to, že se tyto pochody hrdosti někdy mění na pochody obscénnosti, a to, myslím si, už na ulici nepatří,“ sdělil Ivo Vondrák a dodal, že důkazů toho, co má na mysli, je dost.

Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák je terčem kritiky kvůli homofobii.
Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák je terčem kritiky kvůli homofobii

„Tady je třeba si uvědomit, že platí přísloví Všeho s mírou. Nikdo nemá nic proti tomu, kdo má jinou sexuální orientaci, a já už vůbec ne, ale vadí mi na tom, že se ta diskuze o problému převrací úplně k něčemu jinému, co s tím vůbec nesouvisí. To už potom je takový jev, který je dnes na sociálních sítích běžný – je to o politice, o tom, ke kterému hnutí příslušíte, stává se z toho politické téma,“ pokračoval Ivo Vondrák.

Poté moravskoslezský hejtman doplnil, že jeden z pisatelů ho osočil, jak by to vysvětloval Alanu Turingovi (britský matematik, odsouzený v 50. letech za homosexuální praktiky, zhruba rok poté spáchal sebevraždu – pozn redakce).

V Ostravě se již za několik dnů otevře nové nákupní centrum Koksovna, takto vypadala začátkem srpna 2022.
V Ostravě se otevře nové nákupní centrum Koksovna. Řidiči mají obavy

„Část teorií pana Turinga učím třicet let a nikdy by mě nenapadlo, že by měla vadit jeho sexuální orientace. Ale myslím si, že některých těch obscénních scének, které jsem měl možnost vidět, by se Alan Turing nezúčastnil,“ dodal Ivo Vondrák.