Stal se tak obětí trendu posledních dní, který ale odstartoval právě předseda ANO Andrej Babiš.

Na Twitteru se v pátek objevila grafika s logem ANO, na které je Ivo Vondrák a text: „Prezident je funkce spíš pro někoho, kdo má noblesu a schopnost se s ostatními domluvit. Proto volím generála Pavla.” Hejtman upozorňuje, že ačkoliv se grafika tváří jako autentická, jde o podvrh. „Chtěl bych touto cestou upozornit na to, že jsem tuto fotku s textem nikdy neautorizoval a nejsem jejím autorem. Nikdy jsem nikoho nevyzýval koho volit a dodržím to i nyní,” napsal na Twitter moravskoslezský hejtman.

Pod příspěvkem se následně rozjela diskuze. „Reklamujte tento styl u vás v týmu. Tam s tím začali. Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá…,” připomíná jedna z diskutujících hejtmanovi, že tento styl poprvé použil právě Andrej Babiš, když na svém facebooku sdílel lživé grafiky, ve kterém Petr Fiala nebo Markéta Pekarová Adamová tvrdili, že budou volit Babiše. „Asi to jen přišlo Whatsappem,” naráží další diskutující pod Vondrákovým příspěvkem na výmluvu Babiše, kterou použil při sdílení dezinformačních grafik.

Andrej Babiš a Ivo Vondrák.
Babiš se vyjádřil o Vondrákovi: Všichni si o tom udělají ten správný obraz

„Právě ochutnáváte ovoce způsobů marketingu vašeho nejvyššího… dobrou chuť!" píše další Vondrákovi. „Pane Vondráku, předvedl jste své morální hodnoty. Vám nevadilo být s Babišem na bilboardu do voleb na poslance. Vy jste dle vlastních slov využil ANO, abyste se stal hejtmanem. A nemáte ani základní morální vlastnost být ke svému hnutí loajální. Doufám, že do voleb již nepůjdete," kritizuje hejtmana i za neloajálnost k ANO další z diskutujících. Někteří ho dokonce nazvali Jidášem.

„Na Babišových zádech ses dostal nahoru a teď mu okopáváš kotníky v nejméně vhodnou chvíli. Neuvěřitelná ubohost," komentují.

Mezi dezinformačními grafikami na facebooku Andreje Babiše a fotomontáží u Ivo Vondráka je podstatný rozdíl. Zatímco u Babiše jde o lež, protože Petr Fiala ani Markéta Pekarová Adamová nikdy neřekli, že budou Babiše volit, u Vondráka jde sice o neautorizovanou grafiku, ale sdělení je pravdivé.

Rebelové z Ostravy: Babiše nebude volit ani hejtman Vondrák ani primátor Macura.
Rebelové z Ostravy: Babiše nebude volit ani hejtman Vondrák, ani primátor Macura

To, že prezident je funkce spíš pro někoho, kdo má noblesu a schopnost se s ostatními domluvit, řekl Ivo Vondrák v rozhovoru pro server novinky.cz zveřejněném ve středu 11. ledna.

„Reakce na vaše slova. Řekl jste, koho volit nebudete a koho naopak volit budete. Foto vychází ze základu. Není to ani dezinfo ani lež," píší hejtmanovi na Twitteru. Hejtman se přesto brání. „Je rozdíl říci, komu chci dát hlas a rozesílat fotku s mým podpisem, která je zjevným podvrhem," oponuje v diskuzi na Twitteru Ivo Vondrák.