Z historického objektu bývalých koupelen Dolu Hlubina se chystá udělat klub se symbolickým názvem Heligonka.

I když jen tak obyčejný klub to podle něj údajně nebude…

„Bude to variabilní prostor, který je zhruba plánován pro 100 až 120 lidí. Důležité je, že součástí bude i kavárna a že tam bude opona, abychom mohli dělat divadelní představení. Heligonka prostě nebude jen klub, ale místo pro hudbu, divadlo, tanec či kabaret. Místo, kde budeme bavit lidi i sebe," prozradil exkluzivně Deníku Jarek Nohavica.

Na podobě Heligonky spolupracuje s uznávaným architektem Josefem Pleskotem, který stojí za řadou oceňovaných projektů v Dolních Vítkovicích. Podle Jarka Nohavici je spojení s ním a také se šéfem Vítkovic Janem Světlíkem zárukou toho, že se projekt podaří a dobře zapadne do celé koncepce industriálního areálu.

Ředitel Heligonky

A proč se k tomuto projektu vlastně odhodlal? „Jezdím celou dobu za lidmi a tak mě napadlo, že přišel čas, aby taky lidi mohli přijet za mnou. Abych je přivítal ve svém rodném městě. Rozhodl jsem se tedy vybudovat něco, kde budu moci pravidelně hrát a zároveň to bude prostor udělaný přesně podle mých představ a v místě, které se mi líbí," vysvětlil.

Sám by chtěl v Heligonce vystupovat zhruba třikrát čtyřikrát za měsíc v různých podobách. Kromě toho do ní bude chtít zvát kapely, divadélka, přátelé, budou se v ní pořádat různé akce. I když se smíchem, přesto doplnil, že už vlastně najednou nebude jen písničkářem, ale i ředitelem Heligonky.

Ta se otevře po rekonstrukci objektu přesně na jeho narozeniny, tedy 7. června příštího roku. Přes léto bude ještě ve zkušebním provozu a naostro by měla začít fungovat v září. „Myslím si, že v Ostravě nic takového není. Navíc tam budu svým pánem. Strašně se na to těším," dodal ještě Jarek Nohavica.

Radost z tohoto počinu má už teď i Petr Koudela, šéf sdružení Dolní oblast Vítkovic. „Jsem rád, že se podaří zajímavým projektem zachránit další památku v areálu a vybavit ji kvalitním programem. Myslím, že Heligonka bude další perlou Dolních Vítkovic," konstatoval Petr Koudela.