Řeč je o hercích z našeho kraje, kterým se podařilo uspět v Praze, kde se vesměs už natrvalo usadili, a nabídky na další tvůrčí příležitosti se jim jen hrnou.

close Richard Krajčo info Zdroj: Deník/Pavel Sonnek zoom_in ZPĚVÁK I HAMLET

Richard Krajčo vyrůstal v Havířově. Dnes patří mezi naše nejoblíbenější zpěváky, s hudební skupinou Kryštof, jejímž je frontmanem, dovede vyprodat velké sportovní haly po celé naší vlasti.

Jako vystudovaný herec si už zahrál v několika filmech, například v Post coitum či Sametových vrazích, pravidelně se objevuje v televizních seriálech, v pražském Národním divadle si střihnul například postavu Richarda III., ale i další skvělé role. V současné době se věnuje více zpěvu a koncertování než herectví.

OSTRAVSKÉ NÁVRATY

„Ostrava vždy zůstane součástí mého života, městem, kde jsem se narodil a prožil krásné dětství, kam se čas od času vždycky alespoň na skok rád vracím. Mám tady hrob svých rodičů," svěřil se Deníku velmi oblíbený divadelní, filmový i televizní protagonista Miroslav Etzler.

V létě ho mohli diváci vidět v roli Polonia v inscenaci Hamleta na Letních shakespearovských slavnostech na Slezskoostravském hradě. V minulých týdnech exceloval na televizní obrazovce v zábavné show TV Nova nazvané Tvoje tvář má známý hlas, v níž bravurně imitoval domáci i zahraniční populární zpěváky. Má na svém kontě desítky filmů.

Jan Pachl ho obsadil do seriálu Rapl, který v pondělí skončil na prvním programu naší veřejnoprávní televize, a v kinech se nyní promítá snímek Tenkrát v ráji, kde se osvědčil i jako horolezec.

close Patrik Děrgel. info Zdroj: Deník/Martin Divíšek zoom_in TALENT Z BOHUMÍNA

Patrik Děrgel se stal nedávno otcem. Mladý herec, původem z Bohumína, je v angažmá pražského Národního divadla.

„Jsem velmi vděčný za dosavadní herecké příležitosti, které jsem dostal, a vždy k nim přistupuji s velkou pokorou," uvedl skromný umělec s hudebním talentem a velkým smyslem pro recesi. Zahrál si už například ve snímcích Hořící keř či Fotograf. V létě dokončil film Muzzikanti v režii Dušana Rapoše, kde vytvořil jednu z hlavních postav mladého hudebníka.

ZŮZA Z KOBER A UŽOVEK

close Lucie Žáčková se soškou Českého lva.   info Zdroj: ČTK zoom_in Lucie Žáčková získala letos sošku Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli za rok 2015 za postavu Zůzy ve filmu Jana Prušinovského Kobry a užovky.

Někdejší absolventka Janáčkovy konzervatoře v Ostravě a představitelka zajímavých rolí v ostravském Divadle Petra Bezruče, na jevišti Arény a Národního divadla moravskoslezského teď působí v Praze. V Činoherním klubu hraje v inscenaci Tramvaj do stanice touha, ve Stavovském divadle vytváří ve hře o Boženě Němcové postavu Karolíny Světlé.

„Ostrava? Součást mého života! Jako když přiletí nějaký dravec a zadrápne se vám do srdce, pak odletí a zůstane hluboká rýha…nebo rána? Není to dobré ani špatné, je to tak…," těmito slovy vzpomíná na Ostravu Lucie Žáčková, kterou nyní můžete vidět například v televizním seriálu Rapl. A jak na ni působí Praha? „Jsem obklopena kostely a v nich Bůh, ve kterého věřím, lidmi, a v nich též On, také hluk i ticho a jedno velké díky za tohle místo…," vyznala se herečka.

close Petra Tenorová info Zdroj: DENÍK/Jiří Sejkora zoom_in PRINCEZNA

Je známá především z rolí princezen z trojice televizních pohádek Sněžný drak, Kouzla králů a Srdce, které se vysílají zejména v čase svátečním. Sympatická herečka Petra Tenorová zamířila také z Ostravy do Prahy.

„Divadlo a herectví mají v sobě určitý náboj, určitou vůni a také zvláštní a úžasnou atmosféru. Je to hezký pocit, když mohu lidem něco předat, případně jim udělat radost," sdělila Deníku sympatická a půvabná Petra Tenorová. V příštích týdnech ji čeká velký záskok ve hře August, August, August, na TV Prima natáčí seriál Modrý kód a působí v Městských divadlech pražských.

K TÉMATU

Richard Krajčo Frontman skupiny a také skvělý moderátor a herec. Narodil se 1. června roku 1977. V roce 2000 dostal Cenu Alfréda Radoka. Stal se členem činohry Národního divadla v Praze. V roce 2004 se objevuje ve filmech Post Coitum, Non plus ultras. Roku 2005 si s kapelou Kryštof odnáší sošku dalšího Anděla. Vydal řadu úspěšných cédéček a s kapelou Kryštof se udržuje na výslunní popularity. Vyprodává sportovní haly a řadí se k našim populárním interpretům.
Patrik DěrgelNarodil se 24. února 1989 v Bohumíně. Vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a Divadelní akademii múzických umění v Praze činoherní herectví. Mladý talent přijala moravská divadla s otevřenou náručí, a tak Patrik Děrgel sbíral divadelní zkušenosti v Národním divadle moravskoslezském, Divadle Petra Bezruče, Těšínském divadle a v současné době hraje na naší první scéně v Praze. Ve filmu ho diváci měli možnost vidět ve Škole princů, Hořícím keři a řadě dalších. Zahrál si v televizním seriálu Ulice a filmu Muzzikanti, který bude mít premiéru v únoru příštího roku.
Lucie Žáčková V roce 2000 absolvovala hudebně-dramatický obor Janáčkovy konzervatoře v Ostravě. V roce 2004 získala Cenu Thálie pro mladé umělce do 33 let. V témže roce pak byla nominována na Cenu Alfreda Radoka za roli Nastasji Filipovny v inscenaci Idiot a získala cenu Alfreda Radoka Talent roku 2004. Pro Českou televizi natočila postavu čarodějky v povídce Pošťácká z triptychu Trosečníci s režisérem Ivo Macharáčkem. Film Sluneční stát režiséra Martina Šulíka byl jejím filmovým debutem. Získala Českého lva za vedlejší roli ve filmu Kobry a užovky.
Miroslav Etzler Narodil se v Ostravě v roce 1964. Po studiu herectví na JAMU vytvořil několik rolí ve Státním divadle v Brně. Hostuje v divadle Ungelt.V roce 2004 se dostal do povědomí diváků především díky jedné z hlavních rolí v úspěšném seriálu na TV Nova Pojišťovna štěstí. Mohli jsme ho také vidět v Národním divadle v Praze (1992 až 2000) jako Antoše v Roku na vsi, Lopachina ve Višňovém sadu nebo třeba jako hraběte Vetera z Hvězdy v Katynce z Heilbronnu. Zahrál si například ve filmu Díky za každé nové ráno, Mazaný Filip, Čas sluhů a v řadě dalších filmů.
Petra Tenorová Studovala herectví na Janáčkově konzervatoři v Ostravě pod vedením Alexandry Gasnárkové. Již během studií hostovala například v Národním divadle moravskoslezském v inscenaci Matka v režii Radovana Lipuse. Odmalička si přála být herečkou, za což může asi dědeček (kameraman Jan Tenora). Petra Tenorová si zahrála v několika filmových pohádkách a pilně se snaží i na divadelních prknech. Ve svém osobním životě je podle vlastních slov milovník čokolády, ledního bruslení, koní a vydatného spánku. V současné době žije v Praze, hraje v Městských divadlech pražských a natáčí televizní seriál Modrý kód pro TV Prima.