„Opravujeme všechna podlaží, interiéry i exteriéry a pracuje se za plného provozu pošty i dodejny,“ informuje Ivo Vysoudil z pražské centrály České pošty. Upozorňuje, že pobočka č. Ostrava 8 sídlí ve vlastní, památkově chráněné budově z roku 1963.

„Postavili ji tehdy ve stylu socialistického realismu a chráněná je nyní i hala pro veřejnost,“ líčí Vysoudil s tím, že po opravě se jedna přepážka stane muzeem.

Zrušen je každopádně až do konce srpna její sobotní provoz a od pondělí 8. července se služby (pět univerzálních přepážek, jedna bankovní a jedna pojišťovací) přesunou do vestibulu. Ukládání dopisů či balíků nezastižených klientů z určitých ulic odkloňují na okolní porubské pošty to jsou Ostrava 33 na Hlavní třídě, Ostrava 34 na náměstí Družby, Ostrava 35 v Klimkovické či Ostrava 36 ve Sjízdné ulici.

Po opravě vznikne na „Hlavní“ poště šest univerzálních přepážek, dvě balíkové a dále po jedné specializované bankovní, pojišťovací a obchodní (se sezením pro klienty). „ A bude i vyvolávací systém,“ dodává Vysoudil.