„Auta, která sjedou dolů z náměstí Republiky, vjedou nyní za křižovatkou s ulicí Poděbradovou doprava do areálu Nové Karoliny, kde se po tamní komunikaci dostanou na první část nově opravené ulice Porážkové. Z ní pak odbočí na ulici Švabinského a dále na Poděbradovu,“ přiblížil dopravní schéma náměstek primátora Aleš Boháč.

Výraznější zlepšení dopravy přinese celé dokončení ulice Porážkové, díky kterému se řidiči dostanou až na ulici Českobratrskou, a vznikne tak nový obchvat centra města. To by mělo být hotovo do konce roku.

S otevřením Nové Karoliny jsou ale spojeny i změny v městské hromadné dopravě. V průběhu letošního roku bude vybudována nová zastávka tramvají na ulici 28. října, a sice v místě, kde se nyní nachází finanční úřad na jedné straně a rozestavěná kancelářská budova na straně druhé.

„Do doby, než začnou jezdit na Karolinu trolejbusy, tam Dopravní podnik Ostrava zavede novou autobusovou linku. Bude mít číslo 95 a bude pendlovat v úseku zastávek Elektra – Karolina U lávky – Elektra,“ objasnil ještě náměstek Boháč.

„Hlavní třída“ má jméno Jantarová ulice

Čtyři nové ulice a lávka spojující Novou Karolinu s autobusovým a vlakovým nádražím dostaly svá jména na podzim loňského roku. Při jejich výběru se ostravští radní a zastupitelé inspirovali návrhy občanů. Těch na radnici dorazilo celkem 116. V první fázi u ostravských radních vyhrály názvy ulic Jantarová, K Trojhalí, K Šalomounu a Těžařská, lávka dostala jméno Karolinská.

Ulice Jantarová bude pomyslnou hlavní třídou na Nové Karolině – jde o široký bulvár vedoucí od ulice 28. října až k historickým objektům Trojhalí. Na Karolině bude nakonec celkem třináct ulic, most a dvě náměstí.