Zveřejní fotografii, nabídku a cenu. Rodič ale nemá možnost zjistit, zda tento člověk má kvalifikaci, schopnosti, není psychicky nemocný a podobně. Ulehčit rodičům v této situaci může nový portál ostravské firmy Profi CHŮVA, s. r. o. „Na našich webových stránkách nabízíme profesionální chůvy, prověřené, které mají příslušné vzdělání a praxi. Samozřejmostí je čistý trestní rejstřík,“ říká spolumajitelka ostravské firmy Profi CHŮVA, s. r. o. Soňa Šudřichová.

Na jejich webových stránkách v sekci Domácí hlídání najdete pětadvacetileté ženy, ale i chůvy starší s třicetiletou praxí. Nabídku doplňuje i nezbytná fotografie a také skutečnost, že tyto chůvy jsou prověřené. A ceny? Od 70 do 300 korun za hodinu.

„Jsou to chůvy, které jsou buď ještě někde zaměstnané nebo pracují u dětí na živnostenský list. Rodiče si tak na našich stránkách mohou vybrat nejen podle sympatií, ale také krátkého životopisu každé z nich. Pak už to záleží na jejich domluvě,“ říká Soňa Šudřichová.

Kekelová liga, 3. února 2018 v Ostravě.
VIDEO: Shrabrak! Do boje! Kekelová liga v Ostravě má za sebou druhé kolo zápasů

Chůva musí mít děti nejen ráda, ale může je i něco naučit, rozumí jim. „Chtěli jsme pomoci rodičům, kteří mají zájem, aby jejich dítě pobývalo s kvalifikovanou osobou. Navíc rodiče mohou mít i specifické požadavky na paní na hlídání, například aby byla hudebně založená a podobně. Psychologickými testy ženy neprocházejí. Jsou příliš drahé. Pokud si to ale rodič přeje, testy zařídíme,“ popisuje Soňa Šudřichová.

Kromě toho firma nově nabízí také rekvalifikační kurzy pro chůvy, které pro zájemkyně pořádají také například úřad práce, Středisko vzdělávání, s. r. o., či firma Rekval.

„Budoucí chůva, která má o tento kurz zájem, se nejdříve přihlásí k nám, vyplní žádanku, pak o kurz zažádá na úřadu práce, kde je registrovaná. Ten její žádost vyhodnotí a posléze kurz proplatí. Zájemkyně po absolvování kurzu u Profi chůvy, s. r. o. získává, tak jako v jiných institutích, osvědčení o získání profesní kvalifikace pro práci chůvy u dětí do zahájení školní docházky,“ vysvětluje Soňa Šudřichová, sama profesionální chůva, která před pěti lety tento kurz na úřadu práce absolvovala. Oproti jiným kurzům, kde chůvy získávají praxi 25 hodin, zájemkyně u Profi CHŮVY absolvují v jejich miniškolce Slunečnice osmačtyřicetihodinovou praxi.

Pro ostatní zájemkyně, které nejsou registrované na úřadu práce, stojí tříměsíční kurz u Profi CHŮVY, s. r. o. 10 400 korun včetně zkoušky profesní kvalifikace (ta stojí samostatně 5400 korun). „Žádné speciální předpoklady nejsou potřeba, uchazečka jen nesmí mít logopedickou vadu,“ uzavírá Soňa Šudřichová. Více se dozvíte na www.profichuva.com.

Renáta Huserová, ředitelka ostravské Komorní scény Arény.
Šéfka Komorní scény Aréna: Vztah k divadlu jsem zdědila po své babičce