Práce na úseku dlouhém přibližně dva a půl kilometru by měly začít 10. června a potrvají zhruba tři měsíce. Provoz bude řízen semafory, krátkodobě dojde i k úplnému uzavření části silnice.

„Předmětem prací jsou opravy provozních škod, které vyvstaly v průběhu užívání komunikace a byly vyhodnoceny jako závady ohrožující bezpečnost a plynulost silničního provozu,“ uvedli zástupci Ředitelství silnic a dálnic. Jde mimo jiné o příčné a podélné trhliny, kaverny, hloubkovou korozi a mozaikové trhliny.

Na očekávané problémy s předstihem upozorňuje místní radnice. „Bude to nepříjemné, ale oprava už byla nutná. Chtěl bych požádat všechny občany o trpělivost, shovívavost a pevné nervy. Situace bude komplikovaná především v závěru července, kdy se bude konat Štěrkovna Open Music. Ale zhotovitel přislíbil maximální součinnost během právě tohoto kritického období. Na bezpečnost a plynulost provozu bude rovněž dohlížet městská policie. Přesto lze očekávat významné komplikace v provozu na naší hlavní dopravní tepně,“ uvedl místostarosta Václav Škvain v Hlučínských novinách s tím, že práce dle předběžného harmonogramu začnou 10. června uzavřením vždy jednoho jízdního pruhu na Markvartovické ulici, což je úsek silnice I/56 od křižovatky se silnicí III/46611 (silnice na Cihelnu) po sjezd k areálu skládky společnosti SOMA Markvartovice.

„Provoz bude řízen semafory. Tato etapa by měla skončit začátkem července. V době prodlouženého víkendu, kdy jsou v kalendáři dva státní svátky, stavbaři opraví křižovatku u autobusového nádraží. V tomto období očekáváme významné dopravní komplikace, neboť křižovatka bude kompletně uzavřena,“ upozornil Škvain. Zbývající část průtahu bude opravována ve třech etapách až do konce srpna, včetně obnovy vodorovného dopravního značení.

Autobusová doprava

Omezení se dotknou i autobusové dopravy. „Bohužel v této chvíli nemůžeme vyloučit drobné změny v harmonogramu. Probíhají jednání s městem Ostrava, dopravním podnikem a ostatními dopravci zajišťujícími autobusovou dopravu. Pokud dojde během následujícího období ke změnám v harmonogramu prací, budeme veřejnost ihned informovat,“ dodal místostarosta.