Vyjádření Deníku následně poskytla Tereza Thérová, vedoucí oddělení vztahů s veřejností. „Na svém zasedání klub zastupitelů hnutí ANO Ostrava-Jih vyloučil ze svých řad pana Lukáše Krále. Pan Král dlouhodobě porušoval zásady klubu hnutí ANO a princip loajality vůči tomuto klubu. Svým jednáním opakovaně poškozoval dobré jméno klubu i hnutí ANO," stálo ve vyjádření.

Odvolání z klubu zastupitelů hnutí ANO na radnici Ostravy-Jihu bylo pro Lukáše Krále překvapením. „Ze setkání zastupitelů jsem byl z vážných důvodů omluven, a tou dobou sem byl mimo Ostravu. Připomíná mi to pořekadlo o nás, ale bez nás. Projednávat se mělo původně nejednotné hlasování našich radních nebo velmi zvláštní odvolání předsedů opozičních stran z odborných komisí. Dopadlo to tak, že jsem byl odvolán já o jeden hlas," řekl Lukáš Král, který nadále zůstává zastupitelem hnutí ANO města Ostravy.

„Jako důvod mi bylo neoficiálně sděleno, že jsem někdy nebyl úplně loajální vůči klubu. To je pravda. Vždy jsem ale hlasoval podle svého nejlepšího svědomí k občanům. Například o uvolněném předsedovi kontrolního výboru za 50 000 korun měsíčně nebo jsem nesouhlasil se zařazením bodu Údržba zeleně na 23. hodinu. To byl naprostý výsměch občanům," vysvětlil a dodal, že bude dále nezařazeným zastupitelem na Jihu, který je loajální vůči starostovi Martinu Bednáři.

Předseda klubu ČSSD Adam Rykala na závěr uvedl, že sociální demokracie, jako koaliční partner, respektuje většinové stanovisko klubu zastupitelů ANO. „Koalice ohrožena není, neboť pan Král stejně s koalicí v mnoha případech nehlasoval," řekl radní Ostravy-Jihu Adam Rykala.