"Je to pro nás důležitý rok, musíme a chceme obhájit vítězství v krajských volbách. Věřím ale v úspěch, protože naše výsledky v těch posledních skoro čtyřech letech, kdy jsme v čele regionu, jsou nezpochybnitelné," řekl Vondrák po svém znovuzvolení na další dvouleté období.

Současný hejtman v roce 2016 v krajských volbách kandidoval jako nestraník. V roce 2018 už byl jako člen hnutí zvolen krajským předsedou.

Vše na téma VOLBY 2020 v MS kraji najdete zde

Delegáti dnes zvolili i místopředsedy. Prvním místopředsedou se stal poslanec a primátor Havířova na Karvinsku Josef Bělica. Dalšími místopředsedy pak budou krajská zastupitelka Šárka Šimoňáková, náměstek opavského primátora Igor Hendrych a náměstek hejtmana a místostarosta Krnova Jan Krkoška.

Vondrák by měl být lídrem moravskoslezské kandidátky pro podzimní krajské volby. Sněm jej navrhl, kandidátku ještě ale musí schválit nejvyšší vedení hnutí.

Krajské volby v roce 2016 ANO v regionu vyhrálo. V zastupitelstvu má 22 mandátů, ČSSD obsadila 14 křesel, komunisté devět a lidovci osm. Po šesti zastupitelích má Koalice SPD a SPO a také ODS. Kraj vede koalice ANO, KDU-ČSL a ODS.