„Máme obrovskou radost. Výsledek voleb předčil všechna naše očekávání. Tipovali jsme, že bychom mohli mít okolo deseti procent, ale tohle je pro nás opravdu skvělý úspěch,“ komentovala lídryně hnutí Eva Schwarzová. „Vypadá to, že se podaří obnovit velkou koalici ODS a ČSSD a v tomto případě Ostrava zvítězila v tom smyslu, že vytvoříme konstruktivní opozici,“ dodala Schwarzová, která od kolegů dostala boxerské rukavice, aby se prý v zastupitelstvu dokázala za občany pořádně prát.

Členy hnutí během oslav volebního úspěchu vyvedlo lehce z míry pouze televizní prohlášení primátora Petra Kajnara. Podle něj stojí za hnutím Ostravak jediný podnikatel, který jej vede podle obrazu svého. „Není to pravda. Na rozdíl od jiných stran jsme už před volbami jasně řekli, kdo naše hnutí financuje,“ bránili se členové hnutí s tím, že Kajnar by měl jako zkušený politik lépe snášet úspěch jiných.

Pomůže Ostravak Ostravanům? HLASUJTE V ANKETĚ VPRAVO NAHOŘE!

„Ještě nemáme přesně spočítáno, kolik kampaň stála. Částka se zatím pohybuje okolo pěti milionů korun a jsou to dobře investované peníze. Konečně se ukáže, komu jde o město a komu jen o moc,“ vyjádřil se hlavní sponzor hnutí Lukáš Semerák. Zároveň prozradil, že v průběhu kampaně se ozývali lidé a chtěli hnutí různě podpořit. „Ostravané se nás ptali, jak nám mohou pomoci, posílali dopisy, ve kterých nám vyjadřovali svou podporu, a to nás hnalo dopředu,“ řekl Semerák.

Členové hnutí Ostravak jsou přesvědčeni o tom, že i když zůstanou v opozici, mohou dění ve městě ovlivnit. „Budeme prosazovat přesně to, co jsme si před volbami vytyčili, tedy naprostou transparentnost a také nárok občanů na zdravý vzduch. Chceme, aby lidé věděli o všem, co se v zastupitelstvu bude dít, znali průběh všech jednání a nic se nerozhodovalo za jejich zády,“ řekla Schwarzová a dodala, že konečně budou v zastupitelstvu sedět skuteční odborníci, kteří jsou špičkami ve svých oborech a mohou tak Ostravě pomoci.

Všechny články ke komunálním volbám v Ostravě ČTĚTE ZDE!