Semifinálový mečbol v play-off hokejové extraligy znamená, že se hokej a diváci do Ostravar Arény letos ještě vrátí. Buďto ve středu pro sedmý, klíčový zápas čtvrtfinále, anebo rovnou na semifinálové boje, pakliže hokejisté s rytířem Vítkem na hrudi (či spíše břiše) v pondělí v Brně vyhrají.

Solidní kulisa, choreo, vítězství, to už je ve vyřazovacích bojích v Ostravě letos takový standard. Pro mnohé je však hokej doplňkem k mnohem komplexnějšímu zážitku. Zážitku, jehož ústředním bodem je mnohdy právě občerstvení, či přímo alkohol. „Na hokeji jsme rodina i přátelé,“ vyprávěl muž, který nesl na sobě narovnaných šest porcí debrecínských párků v hodnotě 330 korun.

Někteří diváci, které měl Deník kolem sebe, se dokonce pravidelně na všechny tři třetiny dostávali do hlediště nanejvýš na třináct minut. Vždy s novým půllitrovým kelímkem s vínem. „Doktor říkal, abych nechal od piva odpočinout játrům,“ vysvětloval příznivec Vítkovic ne zrovna nejběžnější hokejový nápoj, jehož spořádali s kamarádem za zápas každý nejméně 1,5 litru. V hledišti pak spíše debatovali. „Na hokej se budu muset někdy podívat znovu v televizi,“ měl jasno muž.

V případě vyprodaných zápasů, přestože v hale navzdory hlášení o vyprodání několik stovek volných míst zůstalo, je to pak boj zejména na jinak dosti širokých chodbách kolem hrací plochy. Zkrátka dobrá kulisa a přítomnost na hokeji nejvyšší tuzemské kvality si vybírá svou daň v podobě sníženého komfortu.

Pivo podle chuti, široká nabídka uzenin

A kolik vlastně občerstvení na hokejovém play-off v Ostravě stojí? Především stejně jako na základní část či třeba většinu kulturních akcí, které se v hale konají. Pivo je v nabídce buďto od Radegastu coby oficiálního partnera extraligy, či Ostravaru, který má coby nositel názvu haly jisté benefity. Obojí pivo, podle regulí jen desetistupňové, stojí 45 korun.

Za stejnou cenu je k dostání třeba čepovaná kofola, ochucený birell je pak o pět korun levnější. Jmenovitě Radegast pak bojuje s dlouhými frontami výčepním zařízením beerjet, díky němuž dokáže pod domácím kotlem natočit pivo do šesti kelímků zároveň.

Pro mnohé je s hokejem neodmyslitelně spojen také párek či klobása. I tady mají návštěvníci k výběru z bohaté nabídky. Ať už dva debrecínské párky s rohlíkem (s prosíkem i dvěma) za 55 korun, nebo klobásu či grilované cigáro shodně za 65 korun. K dostání je toho však mnohem víc – od hranolků, přes smažený sýr v housce až po oblíbené pochutiny jako tyčinky, popcorn, nachos nebo dokonce zmrzlinu.

Návštěvníci hokeje v Ostravar Aréně mají na výběr z řady občerstvovacích míst – několik bufetů je na chodbě dokola kolem kluziště, při vstupu do haly nebo nahoře za brankami, prokládány jsou pak mnoha dalšími stánky. Na řadě míst lze platit bankovní kartou, vesměs to platí pro „pevné“, nikoli mobilní občerstvovací místa.

A je třeba konstatovat, že napříč republikou na tom diváci na hokeji v Ostravě nejsou vůbec špatně (přestože na kvalitu klobásy si někteří po sobotním zápase na klubovém profilu na sociálních sítích notně stěžovali). Na Spartě pivo stojí hned 60 korun, na dalších třech stadionech pak 55 korun. Na devíti stadionech pak klobása stojí od 90 do 99 korun.

K TÉMATU

Výběr z nabídky a ceny občerstvení na vítkovickém hokeji:
Radegast 10° (0,5 l)………………..45 korun
Ostravar 10° (0,5 l)………………....45 korun
Staropramen nealko (0,5 l, plech)…45 korun
Birell pomelo a grep (0,5 l)………...40 korun
Kofola (0,5 l, lze kupovat po dl)…...45 korun
Víno (bílé, červené)………………...65 korun
Ledový čaj (pet lahev)………………45 korun
Vinea, Top Topic (pet lahev).………45 korun
Rajec (pet lahev)……………………40 korun
Kávy, čaj, čoko. (0,2 l, automat)…..20 korun
Kávy, čaj, čoko. (0,3 l, automat)…..30 korun
Debrecínské párky s rohlíkem….....55 korun
Grilované cigáro…………………….65 korun
Klobása s chlebem………………....65 korun
Krajíc chleba se škvark. pomazán…59 korun
Krajíc chleba se sýrovou pomazán..59 korun
Krajíc chleba s trhaným masem…...59 korun
Nakládané tvarůžky………………...99 korun
Gothaj………………………………...79 korun
Párek v rohlíku……………………...30 korun
Hranolky..........................................70 korun
Popcorn………………………..…….59 korun
Sýrové tyčinky…………………..…..30 korun
Brambůrky………………….……..…35 korun
Zmrzlina……………………………...39 korun
Bubble waffle………………………..99 korun

Srovnání ceny na některých extraligových stadionech:
Sparta - klobása 80, pivo 60 (0,4 dl)
Liberec - klobása 99, pivo 55 (0,4)
Brno - cigáro 45, klobása 95, pivo 40
Litvínov - klobása 90, pivo 40
Vítkovice - klobása 65, pivo 45
Karlovy Vary - klobása 90, pivo 45
Třinec -  klobása 80, pivo 40 - menu 115
Kladno - klobása 99, pivo 55 (0,4)
*Více zde: Srovnání cen hokejových stadionů: kde mají nejlepší a nejdražší pivo a klobásy?