Takzvaná trial dráha by mohla vzniknout u Vyhlídky už letos o prázdninách. Na volnočasovou atrakci se lidé těší.

V nejbližších dnech by městský obvod rád znal zhotovitele a udělal krok k tomu, aby lidem mohl sdělit, že si ji vyzkouší snad už ve druhé polovině letošních prázdnin.

„Chceme smysluplně využít veřejné prostranství naší obce,“ říká starosta Jiří Jureček s tím, že nepůjde jen o sportovní areál, ale vznikne i posezení, lavičky a další prvky.

Trial dráha. Jednoduchá vizualizace, jak by měla vypadat trial dráha v Hošťálkovicích u Vyhlídky. Pro její vznik bude využito umělých terénních nerovností, vznikne i několik odpočinkových zón.

Hlavním prvkem sportovně-relaxační zóny budou velký trialový okruh a malý dětský okruh, které se napojí na stávající silnice a chodníky.

O co přesně půjde? „Trial dráha využívá terénních deformací a stávajících vzrostlých stromů ke vzniku volnočasové atrakce pro místní i projíždějící cyklisty. Pro nejmenší zájemce vznikne i jednodušší zpevněný okruh,“ vysvětluje starosta Hošťálkovic.

Komu by přeci jen ke zvýšení hladiny adrenalinu terénní dráha nestačila, může si vyzkoušet lezeckou stěnu. Malá – téměř dva metry vysoká s dopadovou plochou – vznikne u dětského okruhu pro nejmenší zájemce, pro další věkové kategorie vznikne její obtížnější podoba také u velkého trialového okruhu.

Obec za atrakce a další úpravy v odpočinkové zóně zaplatí podle projekčních nákladů asi 2,6 milionu korun. „Věřím, že v druhé polovině prázdnin už se nejen děti budou moci projet po nové dráze či vylézt na cvičnou horolezeckou stěnu,“ odhaduje starosta čas zprovoznění.