Půjde teprve o čtvrtý takovýto úsek ve městě. Podél trati vznikly nízké betonové protihlukové stěny, které budou na jaře osázeny rostlinami.

„Jsme rádi, že po úspěšné letní modernizaci v Opavské ulici v Porubě nabízíme modernizovanou trať i obyvatelům Ostravy-Jihu. Jde o další úsek, na kterém po stavebních úpravách můžeme zvýšit rychlost tramvají, ale zároveň o první úsek v blízkosti obydlené části města. Proto trať doplňujeme i o nízkou protihlukovou stěnu s vegetací,“ uvedl ředitel DPO Daniel Morys.

Dopravní podnik Ostrava, ilustrační foto.
Zastupitelé Ostravy se hádali kvůli dotaci pro DPO. Zaplatí mu přes dvě miliardy

Provoz tramvají se na zmodernizovanou trať vrátí v neděli 11. prosince. „MHD je velmi důležitá i pro všechny Jižany. Věřím, že využívání spojů bude dál růst a tratě budou zlepšovat i veřejný prostor, neboť se připravuje navazující projekt na estetizaci přilehlého pásu v daném úseku. Blíží se také modernizace zastávkových přístřešků pro autobusovou dopravu u nás na Jihu," popsal další chystané novinky v místě starosta Jihu Martin Bednář.

Událost objektivem studentů:

Podívejte se také, jak poslední dny rekonstrukce před zprovozněním a slavnostní otevření nového zmodernizovaného úseku tramvajové trati zachytili studenti ze Střední školy služeb a podnikání v Ostravě Porubě, obor fotograf - více zde.

Níže ve fotogalerii pak najdete výběr jejich snímků: