Ocenění Knihovnická K2 uděluje Moravskoslezský kraj nejlepším knihovníkům a každý knihovnicím. Letos se významné oborové ceny dočkala Markéta Kološová z Obecní knihovny při Základní škole a Mateřské Škole Leoše Janáčka Hukvaldy.

„Jsem rád, že jsme mohli ocenit pracovníky knihoven již v desátém, tedy jubilejním ročníku této soutěže. Počet nominací napovídá, že máme v našem kraji dostatek knihovnic a knihovníků, kteří svou práci dělají srdcem a snaží se, aby knihovny nabízely svým uživatelům kvalitní fondy a služby,“ prozradil náměstek hejtmana Moravskoslezského Lukáš Curylo s tím, že letos bylo v regionu nominováno do soutěže čtrnáct knihovnic a knihovníků.

Fotbalisté Baníku Ostrava U16 po vítězství 3:0 na sedmnáctkou Opavy slavili triumf v Moravskoslezské dorostenecké lize.
Dorost Baníku mistrem. Kouč Holiš o práci, bráchovi i protekci: Mluvím na hřišti

Soutěž Knihovnická K2 pořádá Moravskoslezský kraj ve spolupráci s Moravskoslezskou vědeckou knihovnou v Ostravě. Vítěze vybírala komise složená ze zástupců Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě a výboru pro kulturu a památky Moravskoslezského kraje. Komise se zaměřovala především na nadstandardní aktivity spojené s řízením a modernizací knihovny nebo její pobočky a za realizaci výjimečných činností v oblasti knihovnictví či mimořádný přínos v oboru.

Markéta Kološová z hukvaldské obecní knihovny získala prestižní ocenění za rozmanitost a promyšlenost realizovaných aktivit a činorodý přístup k práci jako životnímu poslání. Na druhém místě se umístil Bohdan Volejníček z Knihovny města Ostravy za erudovanou přednáškovou činnost a vytvoření originální geolokační hry. Pomyslnou bronzovou příčku obsadila Monika Molinková z Knihovny Petřvald za široký záběr realizovaných aktivit a iniciaci nových kulturních a vzdělávacích projektů.

Moravskoslezský kraj zároveň udělil dvě čestná uznání Žanetě Dolanové z Místní knihovny Holčovice a Ireně Liberdové z Městské knihovny Frýdek-Místek.