Dřevěné stánky navážené v uplynulých dnech na Masarykovo náměstí už brzy načichnou vůní teplého pečiva a koláčů, ale hlavně mladého vína a husích specialit. V neděli se na náměstí koná už třetí ročník rychle oblíbených Svatomartinských hodů. Speciality budou ve stáncích jak k ochutnání, tak k zakoupení domů.

„Velmi mile nás v uplynulých letech překvapil obrovský zájem lidí. Zcela zaplněnému náměstí dominovaly dva 22 metrů dlouhé stoly, u kterých se pilo a hodovalo,“ láká na další ročník hlavní organizátorka akce Renata Jurdová.

Lidové tradice spojené s příchodem zimy jsou od nepaměti připomínány prostřednictvím postavy svatého Martina a k němu se pojícím legendám. S ohledem na počasí posledních dní asi nelze ani letos čekat, že s sebou přiveze zimu, do Ostravy na bílém koni ale dorazí!
Příjezd sv. Martina na náměstí bude stěžejním ceremoniálem nedělních oslav, na programu je v 17 hodin.

Během odpoledne zahraje cimbálovka a pro děti bude připraven výtvarný workshop. Po setmění se pak na pouť kolem centra města vydá průvod se svatomartinskými světýlky. Svatomartinské hody začínají ve 14 hodin.

Kvůli nedělnímu derby s Baníkem se na stadionu v Opavě sešli (zleva) primátor Opavy T. Navrátil, krajský ředitel PČR T. Kužel, velitel zásahu a náměstek ředitele krajské policie R. Daněk a předseda představenstva SFC M. Hájek.
Slezské derby Baník vs. Opava se blíží. Nasazeno bude pět set policistů