„Je tady jen Discont plus, a tam nekoupím to, co například v Tesku nebo Intersparu,“ stěžuje si Markéta Pospíšilová z Hrušova, která je rozvedená a se dvěma dětmi musí často absolvovat větší nákupy trolejbusem a tramvají.

Spokojeni nejsou ani manželé Janákovi. „Nakupujeme většinou v Tesku, dojíždění nám nevadí, ale ty plné tašky nám dají vždycky pěkně zabrat,“ svěřili se důchodci.

Zásobovací situace celé Slezské Ostravy dělá zdejší radnici vrásky na čele. Týká se všech osmi katastrálních území, tedy Antošovic, Koblova, Hrušova, Heřmanic, Slezské Ostravy, Muglinova, Kunčiček a Kunčic. „Jediná diskontní prodejna na Hladnovské ulici již naprosto nedostačuje svému účelu, neboť je navštěvována nejen občany Slezské, ale také příležitostnými nakupujícími, například stavbaři či studenty z nedalekých kolejí,“ říká starosta Slezské Ostravy Antonín Maštalíř (ČSSD). Dodává, že jeden z problémů řešila slezskoostravská radnice už loni v Antošovicích, kde nebylo prakticky vůbec žádné zásobování ani základním sortimentem potravin. „Proto jsme na vlastní náklady zprovoznili bývalou prodejnu Budoucnost. Pro občany Kunčic a Kunčiček jsme zase zajistili, aby zde zastavoval autobus, který občany odveze za nákupy a zpět,“ vyjmenoval Maštalíř a přiznal, že radnice je oprávněně bombardována stížnostmi občanů, kteří se domáhají lepšího nakupování. „V současné době připravujeme území, kde bychom rádi zajistili výstavbu další buď diskontní prodejny, anebo supermarketu, a to v oblasti Muglinova a Heřmanic,“ nastínil plány starosta.

Dodal, že v létě by měla být zrekonstruována také stávající prodejna potravin vpanelové zástavbě v Muglinově. Deník dále zjistil, že vedení radnice intenzivně připravuje výstavbu supermarketu Tesco rozšířenou o prodejní galerii a parkoviště naproti kulturnímu domu v Muglinově, kde je navíc dobrá přístupnost jak trolejbusem linky číslo 108 z nedaleké zastávky Hladnovská, tak i z Bohumínské, případně Hladnovské ulice. Podle našich informací radnice také uvažuje, že zavede účelový autobus, který by objížděl vytypované lokality Slezské Ostravy a svážel zákazníky.