Dva podezřelé „ptáčky“ chytili policisté ve Vítkovicích, když během dne přijali informaci, že právě tam se pohybují dva muži, kteří by mohli být podezřelí z trestného činu majetkového charakteru. Hlídky začaly po možných podezřelých pátrat a během chvíle zajistila jedna z nich dva muže, kteří se snažili skrýt za zaparkovaným vozidlem. Vzhledem k tomu, že oba odpovídali popisu závadových osob, policisté je zatkli.

Později se ukázalo, že pouze starší muž má mít na svědomí vloupání do sklepních prostor, kde se mu však nepodařilo nic odcizit. Nicméně bylo zjištěno, že muž je v hledáčku kriminalistů z Ostravy-Poruby, proto byl předán do jejich rukou.

Zleva Patrik Koch, Dominik Lakatoš a Jan Hruška, který ve Vítkovicích končí.
Vítkovice tvoří kádr pro další sezonu. Končí šest hráčů, pokračuje jedenáct

Porubští kriminalisté totiž po něm pátrali už delší dobu. Na konci března v Klimkovicích se dotyčný pokusil vniknout do prostor benzínové čerpací stanice. Po rozbití okna se však spustil zvukový alarm, což jej donutilo z místa prchnout bez lupu.

Dalším cílem se staly v polovině dubna rodinné domy v Polance nad Odrou. Tam během jedné noci vnikl do čtyř objektů. V jednom případě sice opět odešel s prázdnou, ve druhém případě ale odcizil z garáže jízdní kolo. V novostavbě pak aspoň poškodil vstupní dveře, neboť do vnitřních prostor se mu nepodařilo vniknout.

Následující den po oznámení těchto skutků strážník Městské policie Ostrava poblíž kostela během obchůzky našel odložený elektro-vozík na golfové hole. Jak se později ukázalo, patřil dalšímu poškozenému, který se stal obětí pachatelova jednání.

Stavba administrativní budovy Organica, 27. dubna 2022, Ostrava
Miliardová Organica v Ostravě porazila krychli. Nové Tieto roste před očima

Další krádeže se muž dopustil v Ostravě-Svinově, kde se prodral do sklepních prostor domu a tam odcizil jiné jízdní kolo.

Kroky ostravských kriminalistů směřovaly na Frýdeckomístecko, kde spojily síly se svými kolegy. Tou dobou totiž tamní muži zákona pátrali po zloději ve Frýdlantu nad Ostravicí, který se vloupal do hasičské zbrojnice, kde odcizil nářadí za více jak 40 000 korun.

„Pachatel používal stejný modus operandi, takže díky vyhodnoceným kamerovým záznamům a získaným poznatkům se kriminalistům vykrystalizoval jeho profil. Pátrání se zúžilo na jednu osobu a tou byl právě zadržený muž ve Vítkovicích. Následně bylo zjištěno, že dnes už obviněný má rozsudkem Okresního soudu za předchozí trestné činy vysloven zákaz pobytu na území města Ostravy do roku 2023, což nedodržel,“ informovala o zadrženém výtečníkovi Eva Michalíková z Policie ČR.

Ukrajinští vojáci montují kulomet na tank během oprav po boji s Rusy na východě Ukrajiny v Doněcku
Ostřelování měst pokračuje. Kyjevem otřásly silné výbuchy

Komisař 4. oddělení obecné kriminality proti 49letému muži z Frýdku-Místku zahájil trestní stíhání a obvinil ho z přečinů krádež, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Celkem mu bylo prokázáno deset skutků se způsobenou škodou přesahující 120 tisíc Kč. Recidivista má v rejstříku trestu více než 30 záznamů! V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.