„Jedná se o informační bod, ve kterém jsou poskytovány informace a služby v oblasti mobility, a to zejména pro veřejnou dopravu, ale i pro další způsoby jako je cyklistická doprava nebo půjčovny automobilů," přiblížil jednatel společnosti Koordinátor ODIS Aleš Stejskal.

Návštěvníci, kteří zavítají na přepážku infocentra, které je hned naproti zastávce Karolina a obchodního centra Nová Karolina, se dozví veškeré aktuální informace o dopravě na území celého Moravskoslezského kraje.

„Podáváme informace o jízdních řádech a vyhledávání optimálních spojení, o aktuálním stavu provozu při výlukách a mimořádných situacích v dopravě i o cenách jízdného, řešíme reklamace na funkčnost jízdenkových automatů, poskytujeme cyklomapy i bližší popis možností pohybu po kraji pro cyklisty a evidujeme půjčovny automobilů. V nejbližší době připravujeme prodej jízdenek pro vlaková spojení přepravce LeoExpress a propagaci cyklopůjčovny Cooltour," vyjmenoval jednatel Stejskal.

Vzorem pro IMC v Ostravě byla obdobná centra ve Frankfurtu nad Mohanem a Birminghamu. Projekt byl z 85 procent financován Evropskou unií.