Olšavský pracuje v nemocnici už 25 let, pozici informátora zastává od podzimu. 

Aby vše fungovalo ideálně, je v úzkém kontaktu s kolegy, kteří pracují na informacích hlavních vstupů do lůžkového monobloku, Polikliniky, dětské kliniky a v Domově sester. 

Po čtvrt roce fungování je více než jasné, že jeho služby jsou velmi žádané a klienty nemocnice vítané.

„S dotazem se na něj obrátilo už více než tři a půl tisíce pacientů i návštěvníků naší nemocnice. Zájem o jeho službu mají i imobilní pacienti na vozíku, které doprovodí až na místo jejich vyšetření. A když je potřeba, pomůže i personálu, který převáží pacienta z lůžkové části do diagnostického komplexu,” říká Daniel Naivert, vedoucí Odboru vnitřní bezpečnosti a krizového řízení. 

Informátor pomáhá nejen v lepší orientaci návštěvníkům a pacientům, ale také hlásí ostraze nemocnice i případné „závadové” osoby nebo nepořádek v prostorách, které při své práci monitoruje. Kolik kilometrů denně nachodí zatím nepočítal.

„Baví mě práce s lidmi, potkávám se jak s kolegy z dopravy, tak kolegy zdravotníky. Navíc se kvůli operovanému kolenu potřebuji hýbat a chodit, takže mi moje práce vyhovuje i zdravotně,” uzavírá Olšavský. 

Ve Fakultní nemocnici Ostrava lze na tamějších chodbách již přes čtvrt roku využít služeb informátora Jana Olšavského.Zdroj: Fakultní nemocnice Ostrava