Zajímá vás, jak to vypadalo v tomto ostravském obvodu v 70. letech minulého století? 

Ostravská městská část Mariánské Hory a Hulváky, 6. února 2020.
Nebezpečná Ostrava? Strach rodičů o bezpečí školáků roste

Zavzpomínejte spolu s námi na události, které mnozí z nás ještě pamatují. Třeba na to, jak se Ostrava měnila v 70. a 80. letech minulého století. Pokud máte vlastní dobové snímky ze známých míst v Ostravě, pošlete nám je i s popisem na e-mail bretislav.lapisz@denik.cz. V budoucnu je do seriálu rádi zařadíme.

Bývalý pustkovecký hřbitov

Hřbitov byl založen v roce 1935. Zrušen byl v roce 1964 z důvodu výstavby VII. stavebního obvodu Poruba. Na archivním snímku, který Deníku poskytl úřad městského obvodu Ostrava-Pustkovec, vidíte fotografii pořízenou v roce 1974. Tento snímek můžete porovnat s aktuální fotografií, kde už je místo hřbitova zatravněná plocha a bývalý hřbitov připomíná jen pamětní deska. 

Ostrava-Pustkovec.Zdroj: archiv Deníku


Kaple Sv. Andělů strážných

Tato kaple byla dostavěna v roce 1882. „Vysvěcena byla teprve v roce 1926. V současnosti kaple slouží jako svatostánek Pravoslavné církevní obce v Pustkovci,“ upřesňuje tajemník městského obvodu Ostrava-Pustkovec Petr Müller. Na archivním snímku poskytnutém městským obvodem vidíte podobu kaple v roce 1974. Porovnat jej můžete s aktuální fotografií Lukáše Kaboně. 

Ostrava-Pustkovec.Zdroj: archiv Deníku 

Ostrava-Pustkovec.Zdroj: archiv Deníku

Břetislav Lapisz s využitím fotografií a informací podaných tajemníkem městského obvodu Ostrava-Pustkovec Petrem Müllerem.

Příště se podíváme do ostravského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.