„Že jídlo táhne, to je ověřená věc. Všechny nejnavštěvovanější země světa třeba Francie, Itálie, Španělsko na to vsadily. Jíte a pijete bez ohledu na počasí, na architekturu, pamětihodnosti a další atraktivity. Existuje také něco jako chuťová paměť, člověk automaticky spojuje určitá místa s kulinářskými zážitky. Proto jsme začali vytahovat z půdy recepty našich babiček," míní gastroexpert Mirek Horák.

Tvrdí, že podle těchto receptů opravdu jde vařit originálně, levně, zdravě, že máme v kraji návštěvníkům co ukazovat, nabídnout jim, co jinde nemají.

Třiaosmdesát receptů poslali do kulinářské soutěže obyvatelé kraje. Soutěž byla nově rozčleněna do čtyř kategorií první byla určena regionálním receptům, další tři se zaměřily na výrobce regionálních potravin, malé pivovary a restaurace, v nichž lze ochutnat některé z regionálních specialit z prvního ročníku soutěže.

Odborná komise sestavená z odborníků na gastronomii pod vedením gastroexperta Mirka Horáka vybrala jedenáct nejlepších receptů, nechala je připravit v ostravském hotelu Park Inn a pak společně s novináři vybírali nejlepší. Porotě nejvíce chutnala kančí pečeně paní nadlesní, podle receptu paní Heleny Žilové, novináři hlasovali pro podmáslový chlebík paní Renaty Zrníkové.

Více se dočtete v tištěné nebo elektronické verzi Moravskoslezského deníku.

#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#