Petřkovická ODS jedná o koalici

Většinu, tedy osm z patnácti mandátů, získali v Petřkovicích občanští demokraté v čele se starostou Ivem Mikulicou. Voliči ODS dali padesát procent hlasů. Přestože by vítězům voleb většina stačila, chtějí sestavit koalici. „Zatím ale ještě vyjednáváme, nerad bych předjímal, jak by to mohlo dopadnout," řekl Deníku lídr kandidátky petřkovické ODS. Podle jeho slov by křeslo starosty měl obhájit i v tomto volebním období. „Pokud to ustojím, tak to bude podruhé, co budu zvolen do čela obvodu," uvedl starosta Mikulica.

Ve Václavovicích bude staronové zastupitelstvo

Do vedení Václavovic se po letošních volbách dostaly čtyři politické strany a uskupení SNK Václavovice, komunisté, lidovci a sociální demokraté.

„O koalici nevyjednáváme, protože jsme staronoví. Moc si ve Václavovicích nehrajeme na politiku. Ustanovující zastupitelstvo máme 4. listopadu a zatím nevznikl nějaký problém nebo spory. Je to tím, že řešíme konkrétní věci, nikoliv politiku," uvedla pro Deník starostka Magda Pustková. Jednička hnutí SNK Václavovice by i v následujících letech měla být starostkou. „Prozatím nikdo proti tomu nic nenamítal. Pokud to vyjde, budu v čele Václavovic už tři a půl volebního období," dodala starostka.

Pustkovec o koalici vyjednává. Bude stejná jako minule?

Ostravský obvod Pustkovec ještě nemá jasno, jak vedení radnice bude vypadat. Starostka Marie Tichá pro Deník uvedla, že ještě nic není rozhodnuto. „Opravdu ještě nechceme nic zveřejňovat. Nemáme ani dán termín ustanovujícího zastupitelstva," řekla redakci jednička kandidátky KDU-ČSL, která se ve volbách umístila na třetím místě stejně jako ve volbách před čtyřmi lety. Ostatně výsledky jsou podobné i v tom, že v obvodě opět zvítězila ČSSD v čele s místostarostou Stanislavem Pyšem.

Velká Polom: drtivé vítězství hnutí Naše Velká Polom

Deset z patnácti křesel v zastupitelstvu získalo hnutí Naše Velká Polom na prvním místě kandidátky je současná starostka Ludmila Bubeníková.

„Politický boj je u nás před volbami, pak se to uklidní a už se domluvíme. Většinou bývá zvykem, že komunisté usednou do čela kontrolního výboru," konstatovala starostka. V čele obvodu by měla být i nadále, přestože na první místo hnutí voliči vykřížkovali z pátého místa Kateřinu Honajzrovou. „Bylo by to mé čtvrté volební období. Změna by tak nastala na pozici místostarosty, který avizoval, že nebude chtít pokračovat," dodala jednička kandidátky vítězů voleb ve Velké Polomi.

Průběh koaličního jednání na posledních čtyřech radnicích v ostravských obvodech a okolí přineseme ve čtvrtečním vydání Moravskoslezského deníku.