Každý z nich je rozdělen na tři části – kinosál, výkladová část, výstavní prostor. To, co dělá Revolution train speciálním je metoda 5D, která lidem umožňuje vnímat výstavu pomocí všech smyslových vjemů.

Návštěvníci shlédnou filmovou ukázku, na níž navazuje lektor dialogem a prohlídkou prostorů, které provází život drogově závislých. Všechna tato místa mají sloužit jako impulz a inspirace k pozitivním životním volbám pro studenty základních škol, ale i pro širší veřejnost.

Protidrogový vlak má šest vagonů, kde návštěvníci vidí brloh narkomanů, špinavou vězeňskou celu, služebnu policie či místo dopravní nehody zaviněné pod vlivem omamných látek.
Protidrogový vlak ve Svinově
Kdo bere drogy a řídí, zabíjí sebe i nevinné lidi. Ukazujete to multimediální výstava v tzv. protidrogovém vlaku.
Je protidrogový vlak jen drahá pouťová atrakce?

Letos vlak stojí na svinovském nádraží od 3. do 5. dubna. Prohlídky začínají v 15.30 a pokračují ve dvacetiminutových intervalech až do 18.20 hodin. Žáci šestých ročníků porubských základních škol a lidé, kteří mají své trvalé bydliště v obvodu, mají vstup zdarma, pro ostatní návštěvníky je vstup 150 korun.

Interaktivní vlak Revolution train se během měsíce dubna v rámci své Tour po Moravskoslezském kraji vydá do Nového Jičína, Bohumína, Karviné, Českého Těšína, Havířova, Frýdku-Místku, Frýdlantu nad Ostravicí a Frenštátu pod Rodhoštěm.

Více informací o projektu najdete na www.revolutiontrain.cz

Jiří Gerlich

Policejní preventivní akce Zebra se za tebe nerozhlédne v Ostravě.
Začala akce Zebra se za tebe nerozhlédne