Současnost? Že lidé mají možnost nakupovat běžně i nejrůznější druhy zvěřiny, to zase až tak nic převratného není. Na zvěřině jsme si pochutnávali už dříve.

„Nejprodávanějším druhem zvěřiny je stále jelení, následuje divočák (cenově nejpřijatelnější), srnčí a daněk. Hodně rostou prodeje perličky, žádaný je také pštros. Nicméně zákazníky lákají i exotičtější kousky klokan, bizon, antilopa, zebra a čas od času prodáváme dokonce také sobí či medvědí maso," říká Tereza Srncová, nákupčí čerstvého masa a drůbeže společnosti Makro.

Jak dodává, jelení, srnčí, dančí, divočáka, muflona, bažanty, zajíce, divoké kachny, perličky, křepelky i bizony mohou zákazníci nakupovat prakticky celoročně v mraženém stavu.

Farmové chovy

„U lovené zvěře využíváme české zdroje. Pro farmové chovy zajíců, perliček, křepelek pak dovozy ze zahraničí (Argentina, Francie)," upřesnila Tereza Srncová. Jak dodala, nejdražší partie jsou samozřejmě svíčkové, nejlevnější a nejoblíbenější pak stále guláše a plece. Zvěřina je obecně cenově výše a patří mezi dražší druhy masa.

„Nabídka je poměrně široká, na přání zákazníků ale sháníme i exotičtější druhy, jako je například už právě zmíněná antilopa, medvěd, sob či hadí maso," dodala Tereza Srncová.

Pavla Hobíková z Globusu uvedla, že v současné době nabízí tento obchodní řetězec ve svých prodejnách jelení hřbet, jelení kýtu, jelení maso na guláš, daňčí kýtu bez kosti, jelení svíčkovou, mufloní kýtu bez kosti, kančí plec bez kosti a také daňčí plec bez kosti.

„Tento sortiment nabízíme celoročně a s ohledem na zájem zákazníků ho případně obměňujeme. Spolupracujeme s několika dodavateli, a to jak tuzemskými, tak i zahraničními. Dostupné jsou prakticky všechny druhy zvěřiny," upřesnila Pavla Hobíková. Obliba zvěřiny u českých zákazníků pozvolna roste. Ve srovnání s ostatním sortimentem je podle Pavly Hobíkové její objem však zanedbatelný.

Nižší poptávka

„V našich hypermarketech nabízíme zvěřinu v mraženém stavu. K nejprodávanějším patří maso vhodné pro přípravu guláše, například kančí či jelení maso. Sortiment jsme rozšířili o mufloní kýtu bez kosti. Poptávka je úměrná spotřebě tohoto masa v České republice, konzumace je mnohonásobně nižší než u masa hospodářských zvířat. Zákazníci, kteří pravidelně kupují zvěřinu, jsou poměrně konzervativní a většinou přesně vědí, s jakým masem od nás chtějí odejít. Své rozhodnutí jsou schopni změnit jen kvůli velmi zajímavé akční nabídce," vysvětlila dále Pavla Hobíková.

Bizona, maso z jelena i další druhy zvěřiny koupíte i v Ostravě. Různé druhy zvěřiny nabízejí i některé ostravské prodejny.

Například v mrazicím pultu obchodu Rynek můžete objevit bizoní roštěnou, jelení guláš či mufloní kýtu.

Nakupují je nejčastěji zákazníci, kteří mají jasnou představu, pro jaký druh zvěřiny přišli.

Běžní nakupující zůstávají ale zatím věrní spíše tradičním druhům masa.


*Pro zvětšení obrázku na něj klikněte.

Anketa: Jaké nejexotičtější maso jste ochutnali?

Lenka Mudráková, 22 let, Havířov:

Klokaní burger. Vůbec mi to nechutnalo, bylo to špatně připravené.

Eva Ludvíková, 21 let, Háj ve Slezsku:

Humr. Málo masa, nic extra, podruhé bych si to už nedala.

Michaela Nezvalová, 19 let, Ostrava:

Žraločí maso, které je podobné kuřecímu masu, ale je to tužší.

Lucie Janečková, 20 let, Ostrava:

Smažené kalamáry chutnaly jako hranolky.

Markéta Siudová, 21 let, Český Těšín:

Pštrosí maso, které má svou specifickou chuť.

V ulicích Ostravy se ptala: Dominika Kotalová