Už v pátek 1. února jsou totiž vyhlášeny celorepublikové jednodenní pololetní prázdniny a právě děti z Ostravy budou mít volno hned v prvním termínu od pondělka 4. února.

Jarní příměstské tábory v Ostravě

V termínu od 4. až do 10. února se bude ve městě konat několik příměstských táborů. Kdo nevyrazí na lyže, může své ratolesti umístit tam.

Tradiční příměstský tábor se koná třeba v Dolních Vítkovicích, a to pro děti od šesti do 12 let. Ponese název Jarní dobrodružství a koncentrován bude zejména ve Velkém světě techniky. „V rámci programu děti navštíví i Malý svět techniky nebo Bolt Tower. Na základě svých celotýdenních aktivit si pak děti připraví program a zábavné pokusy, které předvedou při slavnostním ukončení rodičům a prarodičům v Divadle vědy ve Velkém světě techniky,“ přiblížila mluvčí DOV Pavlína Copková. Tábory jsou k prodeji v e-shopu za 2 490 korun, v ceně je i oběd a svačiny. Maximální kapacita je 25 dětí, minimální deset.

Ilustrační fotoZdroj: Deník/Pavel Sonnek

Tu minimální, která byla alespoň pět dětí, však ani v uplynulých letech nenaplnili v Kunčičkách, kde příměstský tábor s koňmi pořádají pravidelně zejména v létě. V období jarních prázdnin se ale neosvědčil. „Lidi to táhne pochopitelně na hory. Kvůli brzkému termínu a hrozbě počasí letos termíny nevypíšeme,“ uvedla pořadatelka Taťána Hornová s tím, že v přípravě je výstavba haly v areálu. Až bude stát, bude podle ní zaručeně i jarní tábor. Ten letní zde pro letošek připravují už nyní.

Ostravská lyžařská instruktorka Kateřina Smičková.
Rodinná lyžařská výuka končívá občas v slzách. Na děti se nesmí tlačit

Možnosti ale nabízejí i střediska volného času. Například to z Ostrčilovy ulice v centru města nabízí tábor Bambuláci, s nímž se děti podívají třeba na golf nebo na Štramberskou trúbu. Cena pětidenního turnusu je 900 korun. A pozadu nejsou ani další střediska, třeba v Zábřehu nabízejí několik tematických táborů – Dobytí severního pólu, Star Wars, Po stopách Egypťanů nebo Záhada starověkého pokladu.

Jarní prázdniny s dětským klubem  

Zábavný program pro děti, soutěže, tvořivé dílničky, výlety… Taková je nabídka klubu pro děti, kterou připravil o jarních prázdninách v období od 4. do 8. února 2019 Kulturní dům v Ostravě-Michálkovicích.

Podrobnější informace mohou zájemci získat u vedoucí klubu na tel.: 734 732 174. Sraz dětí bude vždy u kulturního domu.

A na co se děti mohou těšit? V pondělí například na výlet do areálu Landek Parku, v úterý na návštěvu železničního muzea v Ostravě-střed, středa bude zasvěcena výrobě škrabošek na maškarní bál, v pátek a v sobotu pojedou děti na výlet.

Na jaké tituly vzpomínáte vy?
Ostravská knihovnice: Dětští čtenáři Shatterhanda ani hrdiny od Verna neznají

Prázdniny v zoo  Začátek jarních prázdnin mohou rodiče s dětmi oslavit také v pátek 1. února v ostravské zoo. Každý školák obdrží u vstupu malý dárek .Pro všechny pak bude připraveno komentované setkání u žralůčků (11 hodin, pavilon Papua), šimpanzů (11 hodin, pavilon evoluce), slonů (13.30 pavilon slon) a hrochů (14 hodin, pavilon Tanganika). Mezi 11. a 14. hodinou budou moci zájemci nahlédnout do výukového centra (u pavilonu opic), kde je k vidění bohatá sbírka preparátů (vycpanin, lebek, zubů atd.), které pracovníci zoo využívají při výukových programech pro školy a dalších vzdělávacích aktivitách.
"K vidění je zde např. kostra želvy, užovky nebo šimpanze. Celou řadu preparátů si je možné nejen prohlédnout, ale i osahat a potěžkat, např. lebku medvěda, obratel velryby, parohy největšího jelena světa, stehenní kost slona ad. Výukové centrum najdou návštěvníci v blízkosti pavilonů Tanganika a Malá Amazonie," vysvětluje mluvčí ostravské zoo Šárka Nováková. Následně bude výukové centrum otevřeno ve všední dny i po celou dobu jarních prázdnin všech okresů v kraji, vždy od 12 do 14 hod.

Jaroslav Uhlíř v Ostravě Jaroslavu Uhlířovi bude letos čtyřiasedmdesát. Jeho aktivity jsou však stále obdivuhodné. Je ženatý a má dceru Elišku, která se už také objevuje jako zpěvačka. Jeho kariéra hudebníka je velice pestrá. Začínal v kávarnách a dokonce hrál i na varhany. Brzy poté začal účinkovat ve skupině Faraon, kde se seznámil s Karlem Šípem. Následuje také seznámení se Zdeňkem Svěrákem, se kterým spolupracuje dodnes. Dlouhá léta spolupracoval s Karlem Šípem. Má na svém kontě mnoho pohádkových a filmových písniček z filmů S čerty nejsou žerty, Ať žijí duchové! nebo Vrchní, prchni a dalších. Jeho celovečerní koncert s kapelou začíná 1. února v Rock and Roll Garage v Ostravě-Martinově ve 20 hodin.

Maškarní ples pro děti V sále Dělnického domu v Polance nad Odrou se v sobotu 2. února 2019 uskuteční maškarní ples pro děti. Koná se od 14 do 16.30 hodin. V programu je kromě zábavy zajištěna také hudba, občerstvení a tombola. Vstupné je dobrovolné.

TIP NA VÝLET

Až do 10. února se prodloužil termín, do kdy je možné prohlédnout si ledové sochy na Pustevnách. Vstup je zdarma, otevírací doba stanů se sochami je denně od 8.30 do 16.30. Návštěvníkům se také nabízí možnost projít se nově otevřenou stezkou v korunách stromů.

Zdroj: Deník/Adam Knesl
Stezka Valaška pod vrcholem Tanečnice na Pustevnách v Beskydech na snímcích z 11. ledna 2019.
OBRAZEM: Stezka zavede návštěvníky Pusteven až nad koruny stromů

K TÉMATU

Termíny jarních prázdnin v regionu
4. února až 10. února: Ostrava
11. února až 17. února: Karviná
18. února až 24. února: Frýdek -Místek
25. února až 3. března: Nový Jičín
4. března až 10. března: Bruntál
11. března až 17. března: Opava

Policisté v Opavě dohlíželi na dav fanoušků Baníku, který měl více než tisíc lidí.
Novinky z kauzy chuligánů: Akce baníkovského komanda byla detailně připravena
Další nominace na Ceny Jantar za rok 2018 byly zveřejněny